| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Dítě, nebo práce? Chci si užít obojí!

Pruhovana

"Myslím, že nebojuješ za podporu matek s dětmi nebo rodin, ale za podporu zaměstnanosti." - to neni pravda - mas jen asi me nazory vytrzene z kontextu. Ja podporuju rozumnou rovnovahu mezi praci a peci o deti pro matky, ktere si nemohou dovolit zit z jednoho prijmu a cekaji, ze je stat bude dotovat. Ja jsem presvedcena, ze pro matky s detma je lepsi, kdyz se matky vrati do prace driv, ale na mensi pocet hodin a tento mensi pocet hodin si udrzi az do skolnich let nebo dele. Coz je cela pointa castecnych uvazku, ktere ale samy od sebe nevzniknou, protoze pro zamestnavatele je to slozita a pravdepodobne ztratova zalezitost.

Matky, ktere necekaji RP, se muzou rozhodnout jakkoli je jim mile, ja nemam vubec nic proti matkam v domacnosti, pokud ovsem nevykrikuji, ze maji na penezitou podporu narok za svou zasluhu privedeni ditete na svet.

"Pořád nevím, proč by matka, která chce vydělávat, měla být zvýhodněna před tou, která nechce? " - protoze bez prace nejsou kolace - a clovek, ktery nechce pracovat by nemel byt odmenovan.

"Proč bych měla něčím podkládat něco, u čeho jsem výslovně napsala, že si to myslím, tedy je to můj názor" - hm - skoda jen, ze se tady nevyskytuje Rachel - ta mi totiz zcela presne napsala, ze kdyz si neco pouze myslim, tak je to nedostacujici a mam si jit o problematice neco nastudovat. Nicmene - moje otazka byla na rozvinuti duvodu, proc si tak myslis .... Proc myslis, ze to statu neprospiva... ??

"Matky dvouletých dětí jsou nepřijímáním do školek znevýhodněny proto, že podle současného paradigmatu je pro děti do tří let vhodné nebýt v předškolních zařízeních. " - no, jenze nejsou ani alternativy ani ty castecne uvazky - takze rozhodne jdou matky, ktere by do prace rady driv, znevyhodneny.

"Pro tebe jsou platní lidé ti co produkují nějaké statky, pro mě to takový význam nemá" - ano - pokud nejaci lide vyprodukuji dostatek statku, aby se zaplatily davky, ktere ocekavas....

"Přímou podporu tedy nemůžeme lidem dát, protože nevíme, jestli si za to koupí zmrzlinu nebo noviny? Co je nám do toho? " - hm, tak me 300 000 prijde jako dost slusna castka na to, aby stat vedel, co se s tim deje. Kdyby slo o dvacetikorunu, tak ani neceknu. Jenze vynalozit 300 000 Kc na matku a pak dalsi penize na rekvalifikaci, pripadne na podporu v nezamestnanosti - to mi nepripada, jako rozumne hospodareni. Stejne tak mi nepripada vhodne pro deti aspon do skolnich let, aby matka pracovala na plny uvazek, kdyz uz nam tak jde o jejich blaho.

Rumunskeho diktatora komentovat nebudu.

"Závislost na dávkách je samozřejmě nepříjemná, ale to je právě to dilema. Nedávat nic se ti nelíbí (chudáci nízkorozpočtové rodiny, odpočty z daní jim nepomohou), dávky jsou taky špatně (nízkorozpočtové nenutěj jít do práce)… asi budeme muset zrušit nízkorozpočtové rodiny a všem jim přidat." - pokud mas nejaky napad, odkud ty penize vzit, sem s nimi. Ja bych radeji nabidla kvalitni predskolni peci vsem bez rozdilu a podporila matky, aby si mohly vydelat.

"O RP se jedni perou stejně jako druzí o podporované jesle, aby mohli vydělávat mnohem víc než je ten příspěvek, co naděláš..podporu má rád každý. " - v tom je prave rozdil mezi primou a neprimou podporou - ja bych podporovala ty, kteri vyvijeji snahu svou finacni situaci resit a necekaji, ze ji nekdo vyresi za ne.

"Jak to, že za půlúvazek se odvádí stejně? Podle výdělku jsou odvody, ne podle úvazku. Jenom zdravotní pojištění (podle mě daň) je stejné, myslím. " - no ono to zdravotni pojisteni je pomerne zasadni polozka, ne?

"A co moje námitka, že za půlúvazky je dost peněz jen u velmi malé skupinky lidí? Jenom ti po nich tak touží, bohužel. A mají je většinou právě při RP, protože jim ho dorovná do přijatelné výše, pak honem a plnej." - no to je pro me nepochopitelne, ze stat plati zenam vic, nez by si vydelaly na castecnem uvazku.. Ale ja myslim, ze by po nich touzilo vic zen a zdaleka ne kazda supajdi po ukonceni RP na plny... Proste cely ten koncept, ze se lidem nevyplati pracovat a ze je pro ne lepsi, nepracovat vubec, je fundamentalne spatky.

Kimmy

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.