| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Dítě, nebo práce? Chci si užít obojí!

Kimmy, já už toho nechám, to je droga tahle Rodina, když se do toho jednou člověk pustí. Ale přece:

"Matky, ktere necekaji RP, se muzou rozhodnout jakkoli je jim mile, ja nemam vubec nic proti matkam v domacnosti, pokud ovsem nevykrikuji, ze maji na penezitou podporu narok za svou zasluhu privedeni ditete na svet."
No ale ty požaduješ dotovaná pracovní místa a školky pro matky taky proto, že jsou to matky – jaký je v tom rozdíl? Pro jiné skupiny to nepožaduješ. Já myslím, pokud podporu, tak za rovných podmínek – tedy poloviční úvazky pro všechny, kdo chtějí, nejen pro matky. Pokud podporu matkám, tak všem, ne jen těm, které chtějí pracovat. Nebo nikomu nic.

" "Pořád nevím, proč by matka, která chce vydělávat, měla být zvýhodněna před tou, která nechce? " - protoze bez prace nejsou kolace - a clovek, ktery nechce pracovat by nemel byt odmenovan. "
No tak vidíš, že chceš podporovat pracující, a ne matky. PR není odměna za práci, ani za to, že někdo nechce pracovat, je to podpor rodičů pečujících o dítě. Aby neumřeli hlady, když dočasně nepracují, protože se starají o dítě a nedávají je do dotovaných zařízení.

Proč si myslím, že pracující matky nejsou pro stát větším přínosem než nepracující (měla bych spíš napsat nezaměstnané)? No, protože nula od nuly pojde. Jednak pořád nevím, co je pro tebe ten stát. Za druhé, pracující matky odčerpávají „státu“ peníze za školky. Za třetí, víc spotřebují, roztáčejí kolečka nesmyslného růstu, mohou si kupovat desatery boty za půl roku a přispívají k nezřízené spotřebě a tím k ekologické katastrofě…tak se mi, jak to tak píšu, zdá, že zaměstnané matky státu víc škodí než prospívají (trochu už legrace).
A tady je zakopán pes (teď už vážně). Protože ty si myslíš, že spotřeba a ekonomická aktivita je státu nebo komu vlastně ku prospěchu, já si myslím, že by to chtělo přibrzdit, že je nám jako společnosti spíše ku škodě. Ku škodě morální, ekologické, kdoví jestli nakonec i ekonomické. Podstata je zkrátka v postojích a hodnotách každého z nás a stát s tím moc co do činění nemá.

"no, jenze nejsou ani alternativy ani ty castecne uvazky - takze rozhodne jdou matky, ktere by do prace rady driv, znevyhodneny." No jo, možná, (mně se tak nezdá), ale ty to chceš řešit tak, že bys zase znevýhodnila ty, co nechtějí.

" "Pro tebe jsou platní lidé ti co produkují nějaké statky, pro mě to takový význam nemá" - ano - pokud nejaci lide vyprodukuji dostatek statku, aby se zaplatily davky, ktere ocekavas...." Význam člověka já zkrátka nehodnotím podle toho, kolik vydělá. Většina si na ty dávky v průběhu života vydělá zpětně.

Zdravotní pojištění nebudu rozebírat, protože tomu moc nerozumím, ale když máš děti jedno do sedmi let nebo dvě do 15 a nechodí nikam víc než n půl dne, tak zdravotní pojištění platí stát a jinak je minimální odvod myslím 1080Kč, to je možná pro někoho zásadní, nevím. Ale mně připadá mnohem horší důchodové a nemocenské a daně, a ty jdou podle výdělku.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.