| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Dítě, nebo práce? Chci si užít obojí!

Lizo - jesteze to ZuziP vypichla, ten Tvuj komentar mi unikl.

"Do 15 let skutečně děláš už jen spíš kosmetické záležitosti" - nevim, jak mas stare deti, ale tohle je stejny nesmysl.

Ja jsem vcera byla v knihovne a narazila jsem na uzasnou knizku nazvanou Valka matek - jestli jsem tehle diskusi za neco vdecna, tak je to prave za to, ze me primela prohlidnout regaly v rodicovske sekci, ktere bych jinak asi presla, a nasla tuhle knizku - je uzasne vystizna. Neni to zadne psychologicke nebo sociologicke odborne dilo, ale soubor pribehu opravdovych matek - smes pracujicich a nepracujicich matek. Zatim jsem tech pribehu precetla jen par, ale uz ten druhy ukazal, jak velice zalezi na tech dalsich letech.

Matka se vratila do prace, kdyz bylo mladsimu diteti pet let a starsi holce sedm. Pracovala vzdycky dva tydny v mesici v kancelari a dva tydny doma jako redaktorka casopisu. Chlapec ve skolce po nejake dobe zacal byt agresivni a pokracovalo to ve skolnim veku. Matka si rikala, ze to bude dusledek jejiho pracovniho nasazeni a zdvojnasobila usili, aby vsechno doma bylo dokonale - velke usili kazde narozeniny, kazde Vanoce, proste dokonaly domov. Nepomahalo to. Pozdeji jejich dcera zacala trpet anorexii - pry chtela byt oblibena, ale ani hubena postava ji nepomohla, protoze byla placha a stydliva. Teprve kdyz dceriny problemy dosahly zavazne hladiny, sla cela rodina na terapii. Tady se ukazalo, ze matcina touha po dokonalosti je problemem - byla z prace zvykla hledat v korekturach chyby a vymyslet dokonaly obsah casopisu a toto prenesla i na deti - neustale hledala chyby a deti na to reagovaly agresivitou ve skole a anorexii.

Tato matka byla s detmi doma do jejich peti let - podle Tve teorie tedy deti to nejdulezitejsi mely. To, cemu rikas "kosmeticke zalezitosti" prevratilo zivot deti naruby a poradne jim s zivotem zamavalo. Zadny zaklad do tri let jim v tehle situaci nepomohl.

Stejne tak jsem tady uvadela odkaz na trinactiletou holku, ktera tu v diskusi popisovala svou sikanu ve skole - opet s velkou pravdepodobnosti s ni jeji matka byla doma do tri let a opet tato divka nemuze cerpat z zadneho zakladu, ktery ji do tri let dala matka.

Uz jsem tu psala, ze zaklad - tedy rodina, mama, tata, domov, vedomi, kam patrim, je samozrejmost a nema souvislost s triletym RP - tohle muze dat diteti kazda matka, at pracuje nebo ne. Ale neni pravda, ze matka by mela byt s ditetem do tri let nepretrzite, protoze je to nejdulezitejsi obdobi, ktere o vsem rozhoduje. Pokud je matka v zivote ditete 24 hodin denne nebo jen 18 - neni duvod, aby byl nejaky rozdil v tech "zakladech".

Kimmy

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.