| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Kosmetiku? Ano, ale jen bez utrpení zvířat!

Ahoj všichni,
jedla jsem maso, nejedla jsem maso, už ho zase jím. V žádné fázi mi nebylo špatně. Možná spoustě lidí můžou připadat ti, co nejí živočišnou stravu, jako bytosti z jiné planety. No ale co když dalším bytostem z jiné planety připadají vegani jako největší barbaři a kruťasové v galaxii? Ne, to nebylo žádne science fiction... Zamysleme se nad tím, proč nám vadí pohled na mrtvého králíka a ne pohled na košík mrkve. Proč? Protože jsme sami zaslepení tím, že přece všechno co má 4 končetiny, očička, hlasivky a běhá, musí bezmezně trpět, když to použijeme pro vlastní obživu, zatímco nějaká ta brambora na nás nemrká, netulí se, nevrtí ocáskem, takže se domníváme, že ji nic nebolí, když ji zbaštíme a tím jsme sami sebe přesvědčili, že jsme dosáhli ideálu stravování. Ale co když ta brambora trpí daleko víc? Jen to nedokážeme svým myšlením uchopit, přístroji změřit.
Zamysleme se i nad tím, kolik lesů by bylo potřeba vykácet, abychom se všichni uživili pouze čerstvou rostlinnou stravou. Moc.
Zamysleme se nad tím, proč existují v přírodě masožravci, býložravci, všežravci, karnivorové, ... Proč? Protože příroda potřebuje zajistit přirozený koloběh biologické hmoty, aby se starého mohlo vzniknout nové, z jednoduchého složitější, aby to posléze zdegenerovalo zpět na jednoduché organismy. I proto se jako lidé vyvíjíme po stránce tělené a duševní a až dosáhneme (možná jsme už dosáhli) bodu, kdy nebudeme užitečně přírodní zdroje (člověk vývojově všežravec) využívat, příroda zajistí, abychom se sami zničili. Je to přirozené a člověk není vyjímka, ať by se tomu bránil jakkoli. Např. Když se v přírodě přemnoží kobylky, časem buď zahynou hladem nebo se přemístí jinam a na jejich původním stanovišti začnou růst drobné jednoletky, ty sežerou drobní živočichové, drobnými živočichy se uživí lasička, čímž uvolní prostor pro trvalky, které spase vyšší býložravec, toho zredukuje liška, přibudou keře, stromy a je opět čas na kobylky. Jak by to asi dopadlo, kdyby tenhle koloběh nefungoval, asi by tu časem na naprosté pustině leželo plno chcíplejch kobylek.
Takže proč jsme přesvědčeni, že zvířata naším stravováním trpí a rostliny nikoli??? Proč si myslíme, že utrpení zvířete je horší než utrpení rostliny? Proč? Protože si to prostě JEN myslíme, máme JEN takový pocit, skutečnost může být úplně jiná. Ale já kvůli tomu nechcípnu hlady nebo nedostatek důležitých látek, proto mě příroda nestvořila, stvořila mě k tomu, abych se najedla, rozmnožila, odchovala mláďata, předala jim znalosti a dovednosti důležité pro přežití a zemřela. Vše ostatní je jen výplod civilizace, nikoli přírody. Ale pohodlnej výplod - teplý byt, plné regály, auto, ...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.