| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Nebraňme se přírodě

Angíny mohou způsobovat viry i bakterie. Abychom měli jistotu, že je nutné užívat na angínu ATB, měl by lékař automaticky provést výtěry z krku, které přítomnost bakterie - streptokoka potvrdí. Bohužel se tak většinou neděje a spousta pacientů v domění, že prodělávají angínu bakteriálního původu, užívají ATB zbytečně. Samozřejmě, že na základě potvrzení přítomnosti streptokoka, vyvolávajícího angínu, je užívání ATB z pohledu konvenční medicíny mnohdy na místě, protože zmiňovaná bakterie opravdu může (ale nemusí) způsobit postižení, které uvádíte. Je ale zajímavé, že u některých lidí je tento streptokok přítomen na mandlích, aniž by způsoboval subjektivní potíže a je náhodně objeven při výtěru z krku za jiným účelem (v takovém případě se také preventivně podávají ATB). Podle mého tato skutečnost dává za pravdu názoru homeopatů (ale i mnohých lékařů) na choroboplodné zárodky, který je zhruba tento-bakterie ani viry nejsou vlastní příčinou nemoci. Tyto mikroorganismy se pouze dostaví na nemocné orgány (u angíny jsou to např. krční mandle) a parazitují na nich. Podobně jako červi parazitují v nezdravém střevě. Homeopaté proto tvrdí, že léčba musí posílit vnitřní obranné zdroje organismu (zjednodušeně imunitní systém), a ne hubit mikroorganismy. Jestliže vývoj tzv. konstituční nemoci (konstituční nemoc=jednotlivě časově a místně oddělené potíže a choroby určitého člověka jako rýmy, angíny, bolesti hlavy, nespavost atd, jsou v homeopatii chápány jako projevy jistého patologického sklonu určitého člověka, tzv. konstituční nemoci, která se odvíjí od narození až do smrti) dospěje do takového stadia, že se organismus brání na úrovni např. mandlí, mandle poskytnou ideální podmínky příslušným virům nebo bakteriím, aby se zde rozmnožily (proto je možné tyto mikroorganismy zjistit výtěrem a lékaři se pak mylně domnívají, že jsou zdrojem infekce). Jestliže podáme vhodný homeopatický lék, který neobsahuje žádnou zjistitelnou účinnou látku, je jasné, že nemůže zabít jedinou bakterii. A přesto, např. angína, velmi rychle pomine. Bakterie zmizí, protože došlo k odstranění vnitřního sklonu k angíně a k vypuzení patologie směrem ven a tím byly vzaty bakteriím podmínky pro další množení a setrvání.

Uvedu ještě jeden příklad. Určitě jste všichni zažili situaci v čekárně u lékaře, že někdo nemocný chřipkou kýchnul. Tím se ve vzduchu ocitly miliony virů. Kdyby byl vliv virů tak všeobsáhlý, jak nás lékaři přesvědčují, museli by všichni v čekárně chřipku dostat. Všichni totiž virus vdechnou. Ve skutečnosti onemocní pouze jen několik lidí z čekárny nebo taky nikdo. Onemocní ten, kdo má k chřipce vnitřní sklon (dnes se říká, kdo má oslabený imunitní systém, ale je to složitější). U nich najde virus dobré životní podmínky. U ostatních ne. Homeopatickým odstraněním vnitřního sklonu k nemoci je nemoc vyléčena.

Proto doporučuji začít s homeopatickou léčbou u zkušeného homeopata už od dětského věku, protože tím, že se začne léčit homeopatií, lze předejít nemocem (především chronickým), které by dítě mohly v budoucnu (především v dospělosti) potkat (více k léčbě dětí homeopatií např. na http://www.klasickahomeopatie.cz/lecbadeti.html)



Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.