| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Pořád je mi z toho smutno …

Ráchel, díky, v článku jsem si přečetla jen odstavec týkající se homeopatie a nenašla jsem v něm nic, co by hovořilo proti ní. Autor uvádí, že "Homeopatie používá energii." Pak píše o mnohonásobném ředění a dochází k závěru: "Zdá se, že proces ředění ve vodě cosi způsobuje." Odstavec uzavírá: „Jaký je skutečný zdroj té energie? To je důvod, proč bychom se měli znepokojovat."
Přijde mi, že vše, co autor uvádí proti homeopatii, je fakt, že ji řadí mezi praktiky New Age(toto zařazení se mi nezdá, není to spíš samostatná metoda?) . Autor na začátku píše: "Jednou z nejdůležitějších alternativních medicín, které byly na západ uvedeny proto, aby změnily způsob myšlení společnosti, je alternativní léčba, nazvaná homeopatie." To mi připomíná nejrůznější konspirační teorie, podle nichž jsme skrytě manipulováni, jednou cizími vládami, jednou ufony..
Ano, homeopatie používá energii, a energie na nás mají vliv - například i elektromagnetická energie.. Já třeba, když stojím vedle někoho, kdo má zlost, cítím negativní energii tak silně, že se mi z toho někdy i dělá špatně od žaludku. Energie tu prostě jsou a působí, ale nechápu, jak by samy o sobě mohly ovlivnit něčí duchovno. Ale řekněme, že by mohly, i pak si myslím, že křesťani se toho nemusí bát. Te´d budu jen velmi volně odkazovat, ale v Novém Zákoně se řeší, zda smějí jíst křes´tané maso obětované modlám, a to byla tehdy hodně vážně braná věc. A ano, smějí, protože křes´tané přece na nějaké modly nevěří, tak proč se bát nějakého - pro křes´tany vlastně obyčejného - masa?
Já taky vůbec nechápu, jak je to možné, že homeopatika působí, když už je to vlastně jen voda. Ale já taky moc nechápu celou naši západní racionální medicínu, magnetickou rezonanci třeba.. Možná za pár let někdo rozumově vysvětlí, jak se ta informace do vody otiskuje a pak působí. A možná taky ne. Každopádně mně a mé rodině homeopatika několikrát pomohla proti chřipce a taky na udržení laktace. Jestli se jich někdo bojí, tak a´t je neužívá, ale myslím, že opravdu nemají takovou moc. Ty jsi, Ráchel, psala, že máte v rodině nějaké negativní zkušenosti - jestli máš chu´t napsat víc, dost by mne to zajímalo.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.