| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Ríša má zítra 3 roky a dnes napsal své první slovo

Krásný článek, je vidět, že se diagnózou svého chlapečka netrápíte a milujete ho bez výhrady. Nedá mi to a chtěla bych vás všechny poprosit o radu nebo alespoň o váš názor.
Mám dvě děti, 2,5letého chlapečka a 10 měsíční holčičku. Honzík mi už delší dobou dělá starosti a nevím, co si mám o jeho chování leckdy myslet. Vím, že autista není, přesto...
Má velkou paměť na znaky-pozná značky všech aut a umí písmenka velké i malé abecedy, miluje pexeso, stavění puzzlíků, skládání plastových písmenek ve slova, parkovat auta, taky kopat do míče a jezdit na motorce.Na to je fakt šikulka. Ale pořád špatně mluví, teprve teď začíná spojovat max. 3 slova do vět.To mě nevadí, snad to všechno později doženeme, ale poslední dobou mě dohání až k slzám pozorovat ho v kolektivu. V partě víc než dvou dětí si přestane hrát a utíká pryč nebo zaleze do koutku a odtud je pozoruje, na cvičení úplně nesnáší kolektivní cvičení nebo hry-sedí v koutku tělocvičny a kouká, v mateřském centru se nechce ode mě hnout.
Moc mě to mrzí, vím, že nemám srovnávat, ale ostatní děti jsou takové spontánní, hravé a náš Jeniček je mezi nimi "exot".Mám strach, že jsem udělala něco špatně, ale od malička chodíme mezi děti, tak by na ně měl být zvyklý.
Přitom doma je hodně živý, se sestřičkou blbnou,smějí se a pošťuchují.Jen ho občas chytne takový raplouš-najednou začne dělat "tády dády"-běhá dokola a padá.Ale to se chce třeba jenom vybít. Dneska mě dostalo to, že jsem při vycházce otočila kočárek s malou, aby jí nesvítilo do očí a on se začal vzteky až válet po zemi a nemohl se srovnat celý den.
Myslíte si, že je to prostě jenom povaha introverta a vzteklouna?Máte někdo dítě, co bytostně nesnáší kolektiv? jak to řešíte? Vyroste z toho? Mám ho poslechnout a mezi děti přestat chodit, nebo to mám lámat přes koleno, aby si zvykal?Ach jo, já se v něm někdy docela nevyznám.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.