| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Kosmetiku? Ano, ale jen bez utrpení zvířat!

Gatto,
jestli sem ještě koukneš, odpověz mi na tuto otázku. Ale prosím, važ slova, ať se zase nedohadujeme další dny bez výsledku.
Píšeš tady cosi o chemickém ničení škůdců. S tímto mi vyvstala včera jedna myšlenka. Já nejsem pro chemické ničení škůdců, ale není mi jasné, jak se tedy škůdců zbavit hummáním způsobem, abych nebyla vrahem. Někde jsem se tu zmiňovala, že máme zahradnictví. Včera jsem ve skleníku viděla na květinách dost velké množství molic. Krom toho nám asparágusy žerou mšice. Taky jsme si s něčím přinesli domů puklice a darem jsme dostali dost fialek s vlnatkou. Vzhledem k tomu, že se nám v nejbližších dnech má skleník zaplnit mladými řízky (tedy myslím rostlinnými a ne ty z masa), je třeba se co nejdříve zbavit všech těch škůdců. Jinak přelezou na ty nové rostliny a my neprodáme zhola nic. Čímž bychom zkrachovali a umřeli hlady. Chápu, že chemie je škodlivá pro životní prostředí a proto ji s manželem nepoužíváme. Ale dosud jsme škůdce hubili ekologicky. Můžeš mi dát tedy rozumný tip, jak se jich zbavit a přitom jim neublížit? Na jedné rostlině si třeba mšice vysbíráš ručně, ale na takovém množství těžko. Rychleji se budou množit. Kdybs třeba chtěla namítnout, že není nutné pěstovat kytičky, tak jen podotýkám, že máme vysetou zeleninu. Vloni nám mšice úplně vyholily papriky. Krom toho už druhým rokem jsme nesklidili brokolici, kedlubny a vůbec košťáloviny, protože nám celé listy vyžraly housenky. Letos s nimi musíme bojovat, ale jak? Když je budeme sbírat do kýble, kam je potom vyvezeme? Sbírala jsem housenky i čtyři hodiny denně a každý den. Přiznám se, že jsem je házela do slané vody, stejně jako ty oranžové slimáky, co se tu nebezpečně množí.
Ráda bych odpověď, která by byla použitelná, ne ve smyslu, že kdyby se nechalo vše na přírodě, ta se za čas sama nějak zregeneruje a přebytečné se vyeliminuje. Tu přechodnou dobu se totiž musí taky pěstovat a pokud chceš, abychom jedli pouze rostlinnou stravu, tak je potřeba zabezpečit růst těch rostlin a ne je nechat sežrat škůdci.
A ještě mě napadla jedna věc. Co takhle červi? ti mají podle tebe taky stejná práva na život? Jenže co když červy má malé dítě ve střevech - a že těch dětí není zas tak málo. Když je necháme žít, tak červi za pár let zabijou to dítě. Nehledě na to, že to dítě bude strádat. Třeba takový dospělý, co někde chytne červy, po pár letech může být tak protivný, že se s ním bude i těžko žít. Co potom? Řekneme si, že on je horší, než ti červi, protože je to protiva a dělá kolem sebe jen problémy a tak ať umře, hlavně když budou červi žít? Měli by zásobu potravy, že jo?
Já teda nevím. Ať přemýšlím, jak přemýšlím, prostě mi vždycky vyjde, že se v životě neobejdeme bez nějakého zabití zvířete. A jestli ty dáváš na stejnou úroveň člověka a zvíře, tak tím spíš já dávám na stejnou úroveň zvíře a červa, škůdce, housenky...atd.
Takže co s tím???

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.