| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Co bychom měli vědět o planých neštovicích

Instrukce od lékařky 1) Ve fázi vodnatých pupínků se nekoupat a nesprchovat, to nejnutnější hygienu opatrně vyřešit navlhčeným ručníkem. 2) Po celou dobu onemocnění stříkat pupínky Panthenolem (spray). 3) Neškrábat, nedotýkat se a obléci si bavlněné neškrtící pyžamo. 4) Když začnou pupínky stroupkovatět, zařadit krátké(!) koupele ve výluhu z heřmánku nebo řebříčku + Panthenol. 5) Hodně pít. 6) Žádný tekutý pudr. => Momentálně jsem ve fázi, kdy už jsou stroupky sloupané (9. den po výsevu), zbyly jen červené flíčky, které se každým dnem zmenšují.

Pokud se v budoucnu mé děti nenakazí před nástupem do školy, nechám je očkovat. Právě si je "užívám" v 19 letech a to 9. dnem, kdy se objevily první pupínky. Uvolnila jsem se ze školy a šla ke kožní, která mi řekla, že to je jen alergická vyrážka a předepsala mi mastičku s kortikoidy (později jsem si v příb. letáku našla, že se s ní neštovice mazat nesmějí - kontraindikace), pak jsem tedy šla opět do školy. Ještě ten večer jsem šla na pohotovost s 39,3° teplotou, řekli mi, že to alergie nejspíš nebude, a neštovice vyloučit nemohou. Poslali mě tedy ráno za dětskou doktorkou. Ta mi ihned dala instrukce, jak postupovat (viz výše) a doporučila homeopatika. Mohu za sebe říct, že mi to opravdu pomohlo, jizvy se hojí rychle… Vše bylo tedy v pořádku až do dneška, kdy jsem se probudila opět s teplotou a neskutečnou bolestí v krku, hned ráno tedy opět vyrážím k doktorce s podezřením na angínu. Díky tomu, že neštovice nepoznala hnedka kožní jsem doteď zaplatila 30+90+30 Kč za návštěvu lékaře a 30 Kč za recept na mastičku a určitě stihla nakazit děti v mém okolí (lékárna, škola). Proto radím, s podezřením na neštovice jděte hned k dětskému lékaři, ten jediný má ve stanovení diagnózy neštovice praxi a dokáže je odlišit od běžných vyrážek.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.