| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Záněty ucha

Kojení považuju v poslední době za "pořádnou masáž". Všude se píše, že nekojené děti jsou více nemocné. Já jsem kojená nikdy nebyla a moje nejhorší nemoc byli neštovice a spála. Chřipku nebo nachlazení jsem dětem docela i záviděla, protože nemusely jít do školy.
Katka kojená taky nebyla a nemocná není skoro vůbec, chřipku měla asi 2x v životě. K dětské lékařce chodíme jen na očkování a povinné prohlídky. Dokonce tam Káča nedávno položila otázku - na co vlastně jsou ty dřívka? Na druhou stranu znám i děti kojené pomalu do školky a nemocné jsou skoro pořád.
Pokud jde o alergie, které jsou údajně také z nekojení, tak to také není úplně pravda. Informace od alergokoložky, ke které chodí kamarádka s dcerou. Alergie se hodně často dědí. Bylo jí vysvětleno, že vzhledem k tomu, že její manžel je alergický na všechno, co kvete, by mohla kojit od rána do večera a k ničemu by jí to platné nebylo, dcera jen zdědila alergii po otci.
Jako poslení blud beru nějaké výzkumy vědců, kteří "zjistili", že kojené děti jsou inteligentnější než nekojené. Vzhledem k tomu, že v 70. a 80.letech kojení vůbec běžné nebylo, znamenalo by to, že tyto generace tvoří blbečci. Kojená jsem nebyla a představte si mám dvě VŠ. Kam bych to asi dotáhla, kdyby mě máma kojila? :-)Navíc posléze zjistili, že výsledky tohoto výzkumu byly zmanipulované.
Ale teď k uším, co to je zánět ucha nevím, ani Katka ho neměla. Ale už při první návštěvě doktorky jsem dostala hodně rad okolo čepic. Řada maminek prý vybere hodně teplou bundu, ale výběru čepičky už nevěnuje takovou pozornost. Přitom čepička je podle doktorky údajně zásadnější než ta bunda. Čepice by měla být hodně teplá, nejlepší jsou z vlny (chápu, že pro alergiky nevhodné) nebo pletené, ale nemělo by přes ně být vidět. Co naprosto odsuzuje jsou flaušové čepičky, ty prý hodně propustí (myšleno vodu a vítr).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.