| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Záněty ucha

Píchání a nepíchání ucha záleží na tom, jestli se jedná o zánět hnisavý či nehnisavý a v jakém stádiu se právě při návštěvě lékaře zánět nachází. Obecně platí, že „kde je hnis, musí se vypustit“. Pokud zánět není ještě plně rozvinut, pak se s pícháním ucha ještě vyčkává (bubínek musí být dostatečně vyklenutý) a v takovém případě může ještě zabrat konzervativní léčba. Takže se může stát, že ve chvíli, kdy lékaře navštívíte, ještě ouško na píchání není, ale za 2 hodiny již může být. Každopádně pokud bubínek praskne sám, bývá rána podstatně větší než po lékařském zásahu, navíc okraje rány nejsou rovné a hladké (lze přirovnat ke „skobě“ na oblečení a prostému prostřižení látky – který defekt se bude lépe sešívat? resp. hojit?).
Nasazení antibiotik záleží opět na typu zánětu, pravděpodobné příčině (antibiotika jsou účinná jen na bakterie; ideální je kultivační vyšetření, které však trvá několik dní) a celkovém stavu pacienta. Pokud je zánět nepříliš rozvinutý a celkový stav pacienta není postižen, pak nejsou (pravděpodobně) celkově podávaná antibiotika nezbytná a budou snad stačit kapky do ucha a naopak – při vysokých horečkách a schvácenosti je celkové podání antibiotik na místě. Každopádně do ukončení léčby je na místě zůstat v péči odborníka (nezanedbat kontroly) a dodržovat klidový režim.
Pozn.: Jsem lékařka, ale zubní, ne ORL. Jinak s ušima jsem si užívala jako malá a prakticky užívám dodnes (uši jsem měla píchané nesčetněkrát a v 7 letech jsem měla velmi prudký zánět ucha, ucho během velmi krátké doby samo prasklo a teklo pak ještě 3 týdny, bubínek se již nezhojil a kvůli chronickému zánětu byly následné operace velmi obtížné).
A pro ty, které řeší statistické škatulky: oba rodiče jsou lékaři; kojená jsem byla asi do 3 měsíců… ;-)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.