| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Záněty ucha

Chtěla bych reagovat ještě na ten 15 min. interval. Maminka mě špatně pochopila, je to tak, že k výrazné úlevě došlo po druhé až třetí sadě - tj. po 2 hodinách. Naprosto jasně bylo vidět zklidnění po podání Belladonny - ta je přímo na záněty.
Byla jsem samozřejmě poučená o komplikacích, jak jsem výše psala, taky proto jsme to byli znovu zkontrolovat u lékařky a tam nám bylo řečeno, že se zánět zklidnil a na další kontrole už bylo všechno v pořádku. Brala bych to jako náhodu, když by se nám to nestalo 3x v průběhu 2 let :-) Nikoho do toho nenutím, nabízím to jen jako možnost, která nám pomohla. Ten 15 min. interval vychází z homeopatie - že min. odstup mezi různými druhy homeopatických léků by měl být právě minimálně 15 minut. U akutních problémů obecně platí, že pokud je dobře zvolené homeopatikum, reakce bývá většinou okamžitá.

V žádném případě nenabádám, aby maminky nechaly dítě jen tak a řešili to jen doma. Ani já jsem si nebyla v začátcích jistá, proto jsem se synem k lékaři šla, a rozhodnutí bylo na mě, jestli zaplatím další novou cestu na pohotovost, když to bude nutné, nebo bubínek nechám propíchnout ihned na místě a bude to vyřešené zrovna.
Já si pamatuji, že mě, když jsem byla dítě, vraceli od lékaře z pohotovosti několikrát za noc domů, než bubínek uzrál na propíchnutí.
Takže jsme stejně čekali...

Je jasné, že v některých případech je nutné použít klasickou léčbu, je to na důvěře a komunikaci s lékařem, ten vám může říci, kdy je možné ještě počkat, a kdy je nutné propíchnutí. Homeopatie se používá i v kombinaci s klasickou léčbou, takže, když je k tomu teplota, dávám Panadol, používáme kapky do uší od lékaře a snažíme se medicíny kompletně využít.

Ale pokud dáváte homeopatika od prvních příznaků, a opravdu poctivě, troufám si říct, že než dojedete k lékaři, bude to dobré.

Je potřeba zmínit, že hnis nic nepoškodil, protože s pomocí homeopatik si tělo zánět vyléčilo samo. Potvrdila mi to lékařka na ušním, když jsem šla na kontrolu druhý den ráno. Neptala se, co jsme s tím dělali, já jsem jí ani nic neříkala, protože ji to nezajímalo.

Nevím, na jakém principu homeopatie funguje, ale zánět ucha vyléčila dobře, a co víc, záněty se nevracejí tak často a nyní už od nich máme úplný klid.

Nevím, jestli je lepší nechat bubínek několikrát za rok propíchnout a nasadit antibiotika nebo zkusit alternativní léčbu. To záleží na každé z nás, co je nám bližší a jakým způsobem chceme léčit naše děti. Máme právo volby a jsem ráda, že tomu tak je.

Když by to pomohlo jedinému dítěti a mamince, byla bych moc šťastná.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.