| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Nebojte se maminko, vaše dcerka brzy zemře

Pokud budeme mluvit o těžce postižených dětech, které nemají šanci na "život" bez přístrojů, pak já osobně bych odmítala takový život pro své dítě, protože mi to přijde naprosto nehumánní. Jsem přesvědčená o tom, že je pro to děťátko lepší, když může zemřít v rodičovské náruči.
Sama jsem byla vystavena nátlaku k UPT, přestože moje dítě nebude vyřazené ze společnosti, bude mít stejné fyzické i mentální schopnosti, jen bude jinak vypadat...dokud nebude mít dokončené operace. To co jsem zažívala, byla velká touha ochránit život ve mně. Dítě bylo chtěné a plánované a někdo mi řekl do očí, že bude ošklivé a že ho mám raději dát pryč. To bylo krutější, než dozvědět se tu dg. Alespoň já to tak cítila.
Ne všichni postižení jsou pouze přítěží pro společnost. Je /byla/ spousta velkých mozků, kteří by se v dnešní době pravděpodobně ani nenarodili, díky těm úžasným testům...co mě taky dokáže nadzvednout, je fakt, že si tu spousta lidí myslí, že podstoupí nějaké krevní odběry, USG, případně amniocentézu a pak mají záruku zdravého dítěte. Odhalit se dá jen několik málo vad v porovnání s tím, kolik jich je. A ne vždy výsedky odpovídají pravdě. Nepřijde Ti, že tedy ty které odhalíme už v prenatálním období jdou na smrt jakoby za trest za to, že nemůžeme odhalit např. těžké alergie, autismus, mentální retardace..., přestože jejich prognoza není tak závažná? Není Ti divné, že jsou dg. které v západních civilizovaných zemích nejsou primární indikací k UPT a u nás jde takový človíček lidově řečeno "do kýblu"? Mně připadlo na mysl, že vlastně tento způsob eutanazie se u nás zneužívá při každém sebemenším náznaku, že život s tímhle dítětem nebude tak lehký...šla bys snad na UPT jen proto, že Tvoje dítě bude přespříliš inteligentní a všechny ty pomůcky, kroužky, školy, dojíždění budou stát až moc peněz???
A ano, i kdyby systém zdravotní péče u nás neproplácel péči o moje postižené dítě, nechala bych si ho.
A na druhou stranu si myslím, že testy a přespřílišnou péči v těhotenství, tak jak je nastavená v ČR, by se též neměla proplácet z tohoto systému.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.