| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Dobrá hospodyňka pro pírko i přes plot skočí

Vzhledem k tomu,že jsem už pár let na "dovolené" a manžel po úrazu zůstal s ochrnutou rukou,na kterou ale "nemá nárok na invalidní důchod ani změnu pracovní schopnosti" a je tedy bez práce a s minimální podporou,o šetření vím fakt dost.Celkový rodinný příjem máme 11000kč.Jsme čtyři,dvě děti-3letý syn a půl roční dcera...Bez babiček a jiných "záchranných finančních institucí".Když odečtu peníze na bydlení-6tisíc,vidíte samy,že občas musím opravdu ČAROVAT,aby bylo na sunar,plínky,školku i to ostatní.Jíme levně:špenát,čočka,rýže,brambory...Co jde nasázíme na zahrádku a zavařujeme,mrazíme,aby v zimě k bramborám byl jednou patizon,jindy lečo nebo cuketa.Kojenecké mléko objednávám přes internet-našla jsem po dlouhém,dvoudenním zkoumání velmi slušně cenovou nabídku a jsem spokojena i stím,že pokud do objednávky napíši prosím poslat tak,aby dorazilo dne XY,vím,že balík přijde-bydlíme na vesnici bez obchodu...Velký nákup děláme v Brně v Tescu.Vzhledem k penězům,mám přesně sestavený seznam ve stylu položka kolik a plánovaná max.cena.Pokud koupím levněji,označím si finanční rezervu a na konci nákupního maratonu si můžem koupit "něco extra",např.synovi jogurt s kostíky...Maso jsme omezili a doufám,že nemoc DNA na to v budoucnu vezme ohled a půjde navštívit jinou rodinu.Oblečení na děti nakupuji v tescu i i levných obchodech ale nepohrdnu ani "dědictvím po sousedovic dětech".Naše děti jsou vychovávány skromně,místo drahých přeslazených sušenek syn zná piškoty,racio-sušenky a zdravé Dexi-sušenky.Poslední dvoje jsou bezvadné nejen proto,že jsou zdravé a v mnoha variacích ale je na ně možné dát pomazánky,máslo,nebo termix,džem...Místo jogurtů ntypu princ s lentilkami,koupím čoko-kuličky v tescu,přijdou mě cca 15kč/250g a bílý jogurt s bifidem a syn je rád.Pro zpestření občas přidáme domácí přesnídávku nebo domácí džem.Kofolu a podobné chemické věci jsme nezavedli.Děti mají domácí mrkvový džus,bylinkové čaje-kupované i ty vlastnoručně nasbírané a k tomu domácí med nebo pampeliškový.Vyhýbáme se tak děsným scénám které vidíváme v obchodech jak se dětičky dožadují té či oné sladkosti řevem a scénami hodnými Oscara.Já řeknu,dobře jednu věc nad seznam a dost a syn si sám vybere zda to bude figo,kubík nebo princ-jogurt.Ví,že penízků je málo a tak nevytrapuje.Když dostane byŤ koblihu,poděkuje a má velkou radost.Děti sousedů se takhle nezachovají ani za balení tofife...Občas na karnevalu apod. děti dostanou limonádu.Syn si cucne a pak řekne.mamííí prosím tě nemáš tam v tašce ten dobjej čaj z bezu?s medem?tohle se nedá pít!Plínky kupujeme v akci.Syn se naučil na nočník hned o prvních narozeninách a dcera,plínku pokaždé 100% využije a pak hned volá.Zjistila jsem ,že ne všechny dokonalé značkové věci pro miminka nebo děti obecně jsou ok.Vlhké ubrousky koupím v tescu-buď ty s klipsou nebo bez ní(ty pak vložím do těch klipsových-rozstřihnu opatrně bok,vložím dovnitř a izolepou zalepím,a mám nejméně 10kč doma.Není topo čestetické stránce žádný zázrak,ale nevysychají a účel to splní.)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.