| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku To zas byla noc!

ahoj majdaleenko,
neni to zadna vedecky podlozena metoda proste vychazi z toho, ze ze mne dite citi mliko a z manzela ne.
chci dal kojit, ale ne v noci, protoze uz koukam jako suva, proste i kdyz se mala budila jen 3x z noc, ja jsem casto uz neusnula a byla jsem uplne probuzena.
nejdriv jsme to zkouseli tak, ze manzel malou uklidnoval a ja se snazila je ignorovat. to nestacilo, nejakym sestym smyslem vytusila, ze jsem v posteli s nimi a nebyla k utiseni. prestehovala jsem se do jine mistnosti a k tomu jeste pridala par zlepsovaku: vecer se nekoji v loznici, manzel malou i ukladal (ted uz to casto zvladnu i ja, proste uz pochopila, ze pred spanim se nekoji), ja ji dam v kuchyni pusu, reknu dobrou noc a nelezu do loznice dokud nespi.snazila jsem se ji primo vnucovat prso ve dne, hlavne v prvnich 14 dnech jsem ji neustale nabizela kojeni ve dne, aby se ve dne delalo vic mlika a taky aby nejak dusevne netrpela, ze je toho kojeni malo. ted se to srovnalo na cca 3-4 kojeni(=mazleni) za den.
manzel zvolil tzv. ukecavaci metodu :-), nejdriv ji necha lezt po posteli, dokud si nemne ocicka, pak ji strci do spacaku a polozi (posadi) do postele a zacne mluvit, mluvi, mluvi cokoli, co mu slina prinese na jazyk (jak delaji zviratka, co delal pres den, proste cokoli) monotonim tichym hlasem, kdyz mala ulehne a je ocividne dost malatna, tak ji zkusi vrazit do pusy dudlik, nekdy to proces uspisi (pres den dudlik nikdy nemela, je jen na to uspavani a nepomuze vzdycky). to cele trva mezi 5 az 40 min, vetsinou cca 20 min. nekdy je pretazena a rve jen vidi postylku. to ji strci do spacaku hned, lehne si vedle ni, polozi ruku pres ni nebo ji neustale ze sedu dava do lehu a mluvi, mluvi, mluvi az ji ukeca.
moji svagrove se osvedcila lahev s vodou, nam ne. tma (nebo slaboucke svetlo) a chlad v loznici je samozrejmosti.
dite musibyt najedene, napite, prebalene a hlavne UNAVENE.
taky se mi osvedcila rada od harvey karpa, hladit po celicku od nosu nahoru, tj jakoby nutit ocni vicka, aby se nezavirala, "tahat" je nahoru a prirozena reakce je, ze se zacnou zavirat.
jinak v noci se mala obcas probudi a rve a manzel ji jde uklidnovat, zkusi to dudlikem a pokud to nejde, tak ji ukecava jako vecer. je to tezky slyset ji jak rve, ale vim, ze u me by rvala taky a mnohem dyl nebo by mi povolili nervy a zacla bych zase kojit a to v noci nechci. ani jeden z nas ji nechce nechat rvat samotnou. myslim ze to neni nutne. proces je sice delsi, ale mene se to podepise na jejim dusevnim zdravi nez kdybychom ji nechali rvat dokud neprestane sama. to pry funguje uz po trech nocich, ale me se nelibi predstava, ze moje dite je zticha, protoze se naucilo, ze mu v jeho bezmoci a nestesti nekdo nepomuze :-(.
jo a kdy jsme zacli - zacli jsme kdyz ji bylo 11 mesicu, ale u pristiho ditete chci zacit driv, tj jakmile bude jist tri-ctyri jidla za den a teoreticky by se obeslo bez kojeni uplne, tzn nekdy v 9 mesicich.
chce to pevne nervy a verit, ze manzel dokaze rvouci dite uklidnit stejne dobre jako ty. zpocatku jsem to nevydrzela a sama sla "pomahat" a vysledek byl, ze nabrala jeste vetsi otacky a trvalo to mnohem dele. manzel se mi podekoval a doporucil mi, at to bud delam sama nebo at mu do toho nekecem, ze pro me prijde az bude potrebovat radu. od te doby jsem si pretahla deku pres hlavu a pochopila, ze jemu to opravdu trva mnohem kratsi dobu.
taky musi byt manzel klidas, aby na dite v zoufalstvi sam nezacal kricet nebo s nim cloumat. u nas zoufalstvi propadam spis ja (ditetem necloumam, ale nemela jsem k tomu daleko).
manzela nechavam alespon jeden den o vikendu poradne prospat a taky na zacatku si musel jit lehnout na hodinku kdyz prisel z prace, ale uz se to srovnalo. je rad, ze doma nachazi milou zenu s usmevem na tvari a ne neucesanou protivnou carodejnici s kruhy po ocima, ktera jeci na dite a ma vsude bordel. od te doby co vic spim mam i energii na obcasny ramcovy uklid :-))))
ted je to 4 mesice co vstava manzel, asi mesic prospala celou noc a zase jsme mohli spat spolecne (ja a manzel). ted jsme byli na dovolene a musela s nami spat v posteli, tj cca 4x za noc jsem ji musela kojit, jinak by probudila cely hotel. ale hned doma se uz budila zase jen jednou a i to urcite brzo prestane. manzel ji ted vecer uspi a jde si lehnout ke mne a kdyz se ala cca v 5 rano probudi, tak ji jde uklidnit a usne u ni v druhe posteli, ke ktere je prirazena detska postylka. az se vzchopime k vytvoreni detskeho pokoje, tak ji tam prestehujeme a vratime se do nasi postele, ted jsme v pokoji kam ukladame hosty.
jeste mala poznamka, jsme trochu bohemove a neco jako pevny rytmus u nas moc neni, snazime se ukladat mezi 21-22, ale casto se nam to vymkne a ulozime ji ve 23 apod. myslim, ze pevny rytmus neni na skodu, ale nesmi se z toho delat dogma.
trochu jsem se rozepsala, promin. snad se vam to osvedci. drzim palce. ahoj

marketa

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.