| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku To zas byla noc!

Já mám dva kluky po 2,5 roku a oba jsou různí, hlavně proto, že měli různý start do života. S tím prvním jsem měla velmi těžký porod a skončil na JIPCE ve 3 týdnech pak dostal silný ekzém. Od začátku co jsme přijeli z porodnice v noci nespal, spaval jen přes den. Uspat ho večer bylo nemožné, usnul tak na 20 minut po koupání, ale pak očička jak kuličky a do 11-12 nespal. Pak si tak na hodinku zdřímnul a nanovo 2-3 hodinky probdělé, usnul až k ránu, ale on se pak dospal většinou přes den venku v kočárku. Po 8 týdnech jsem už chodila jak v mrákotách. Přes den jsem já moc odpočívat nestihla a noci jen kojení, nošení, aby se aspoň táta a sousedé stihli vyspal do práce a s ním byly noci opravdu zážitek a k tomu ten věčně svědící ekzém. Pak jak začal vidět tmu a světlo se trochu otočil, ale u něj bylo vždycky problém jít večer spát, tak chodil až okolo 10-11 hodiny, pak nám začal okolo roku dělat opět z nocí muka. Když šel spát v 9-10 budil se už v 1 hodinu a chtěl si hrát, pokřikoval po nás a házel po nás hračky, i když jsme na něj nereagovali vydržel to třeba 2-3 hodiny v kuse. Vyřešili jsme to nakonec tím, že jsme spali s manželem ve vedlejším pokoji a za 14 dní se přestal v noci budit a povykovat a spal pak většinou celou noc.
Druhý syn byl sice plánovaným císařem, ale plně kojený do 8 měsíců a od 1/2 roku jsme se snažili jen přikrmovat mlíkem, protože moje mlíko už nestačilo a kojila jsem večer třeba i 3x,4x za sebou než se nasytil, ale pak spal celou noc. Jako malý spával a pravidelně po 3 hodinách se budil jak ve dne tak v noci, takže přebalit, nakojit a hurá na 2 hodinky spát. Bezproblémů usínal sám po 7 hodině večer po koupání a ve třech měsících se už v noci budil maximálně po 4 hodinách jen 2-3 nakojení, pak už časem spával od 7 večer do 5,6 hodin ráno celou noc. V půl roce už nestačilo mlíko a sunar zvracel, přikrmovat jsme jej kvůli ekzému nechtěli a nakonec pil Nutrilon, ale v 8 měsících jsem přišla o mlíko a bylo konec s kojením. Objevil se ekzém a tak jsme občas v noci vstávali a mazali, ale jinak když nebyl ekzém spinkal celou noc.
Děti jsme nikdy neuspávala, prostě položit do postýlky, zhasnout a odejít, pak už jen kontrola zda usnuli. V noci jsem je do postele nebrala a když se dožadovali k nám do postele, vysvětlovala jsem, že my jim v noci taky nechodíme do postýlky. Takže, pokud nebyli nemocní, tak naše postel tabu. Pokud byli nemocní, spala jsem já s tím, o kterého jsem pečovala a manžel ve vedlejším pokoji s tím, co nemocný nebyl.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.