| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku To zas byla noc!

Můj synek odmalinka nesnášel tu nacucanou kouli, co z pleny vznikne, když se do ní vyčůrá. Takže přebalovat jsem musela, pampersky nepampersky. Jinak se vrtěl, kňoural a nemohl usnout, jak jsem ho vzala na přebalovák, tak mi tam kolikrát usnul při přebalování. Někdy po půlroce jsem ho začala brát při přebalování vyčůrat do záchoda, ale jen přes den. A asi tak v roce se začalo stávat, že když se v noci vzbudil, tak se začal čertit, ale plena byla suchá. Tak jsem ho začala brát na záchod i při tom probuzení a taky kolikrát vystačíme s jednou plenou celou noc a ráno je pořád suchá :-)
Jen tak mimochodem, přibližně od té doby, co se rozmohly papírové pleny, tak se taky rozmohly vážné záněty ledvin a močových cest u předškolních dětí. A často se u nich najdou různé srůsty, které jsou následek opakovaných slabších a tudíž neléčených zánětů ... To je pro mě taky dost dobrý důvod, proč nenechávat dítě v počůrané plíně celou noc, tam si v tom teploučku bakterie pěkně lebedí.

K článku, u nás od narození bylo spaní děs a běs, to co popisuje autorka, to mi dělal, když mu byl sotva měsíc. Trochu si pospal a pak řev, dokud jsem nerozsvítila lampičku, a pak si spokojeně povídal s plyšovým sluníčkem nebo tak něco. Snažila jsem se to odbourat, ale přiměřeně (když vám měsíční dítě řve, až se dusí, celé fialové, tak to by asi dokázal málokdo ho nechat vyřvat). Na něj platí pozvolný nátlak po dobrém a být mu k dispozici. Okolo 3/4 roku už jsem si lebedila, večer usínal tak během 1/4 hodiny, budil se 3x na kojení a pak chrněl dál, přes den spal 3x půl hodiny. Pak se samy od sebe docela rychle natáhly pauzy nočního spaní i denního bdění. Takže po roce je to 1x denně spí 1,5-2 hod a když nezlobí zoubky, tak dokáže prospat celou noc.

Všechno to strašně moc záleží na dítěti, a hodně důležitý je režim, ne násilný, vybudovat postupně takový režim, který dítěti vyhovuje.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.