| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Země, kde rodí muži

Já vlastně mám zkušenosti hlavně se ženami - lékařkami. Gynekologa mám ženu a porodníka jsem měla také ženu. Nemůžu řící, že bych byla nadšená a spokojená. Moje zážitky z gyndy doufám vyjdou časem na hlavní straně jako článek a lékařka-porodník se jako první při informaci od PA, že už nastala II. doba porodní, zajímala zda jsem vyholená a po klystýru. Jako by to v tu chvíli snad bylo to nejdůležitější bez čeho se na mě ani nehodlá přijít podívat.
Jestli si ovšem autorka článku kladla za cíl upozornit, že porodnický systém dnes běžně praktikovaný vymysleli muži pak má nejspíše pravdu. Nevím, nestudovala jsem historii porodnictví. Ženy na tom mají ale svůj podíl. Není to zase tak dávno co byly nadšené z éterových porodů a dnes?...... spousta žen je stále nadšená z epidurálu, odnášení miminka do péče sestřiček aby si odpočinuly atp. A nevěřím, že v dnešní době je to o neinformovanosti. Je to hodně o přístupu samotných žen.
Co dělat? No jedině měnit. Pokud ovšem něco vůbec měnit chcete. Při porodu je hodně těžké se prosazovat, ale je možné to dělat před a po. A teď si sypu popel na hlavu, protože já třeba po prvním porodu nešla za lékařkou a neřekla jí, jak mi bylo když.... a co si o tom všem myslím. Takže se nic nedozvěděla a to je, když se ohlížím zpět, špatně. Snažím se to napravit teď v druhém těhu.

Dělám to pro sebe a pro něho, to maličké.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.