| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Země, kde rodí muži

Já si nemyslím, že ženy nechtějí převzít zodpovědnost za porod.
Toto je má vlastní zkušenost: Zpočátku jsem hodně studovala o porodech, ale co článek/diskuze to jiný názor a každý byl TEN JEDINÝ SPRÁVNÝ. Jak se v tom má člověk vyznat? Moje studium porodů skončilo tak, že jsem nebyla schopná ani sepsat nějaký porodní plán, protože jak mnohde zaznělo, tělo si řekne v jaké poloze chce rodit, tak jak bych to mohla dopředu vědět. Stejně tak nemůžu předem vědět, jestli chci nebo nechci epidurál, ani jestli případné poranění hráze bude větší nebo menší než případný nástřih. Porod doma u mě naštěstí nepřipadal v úvahu (byla jsem po IVF a těhotenství skutečně nebylo bezproblémové).

Stejné to bylo s výběrem porodnice. Na každou jsem slyšela jak slova chvály tak kritiku. Jedna byla spokojená, že porod probíhal víceméně přirozeně. Druhá si na tu samou porodnici stěžovala, že jí udělali zbytečně mnoho zákroků. Dospěla jsem k závěru, že mnou vybraná porodnice je OK, a že pokud doktoři do porodů zasahují, tak je to nejspíš nutné. A byla jsem spokojená - porod probíhal přirozeně až na jedinou vyjímku, byl vyvolávaný, protože jsem přenášela (ale kromě tablety na vyvolání jsem nic jiného nedostala).

Můj názor na porody: Někdy mám dojem, že když si ženská už při příjmu moc vymýšlí, doktoři ji berou jako problémovou a podle toho se k ní také chovají. Jak rodičky tak dokroři nejsou ochotni tomu druhému naslouchat a pak dochází k nedorozuměním. Chtělo by to asi, aby i rodičky naslouchaly doktorům, projevovaly trošku zájmu dozvědět se, proč navrhují nějaký zákrok, zeptat se na případné následky pokud odmítnu ... Alespoň já to tak při porodu praktikovala a nikdo mi neudělal nic, s čím bych nesouhlasila.
A hlavně skutečně pečlivě si vybrat, kde své dítě chci přivést na svět.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.