| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Země, kde rodí muži

Snad nebude vadit, že budu reagovat na tvou otázku.
Za posledních 20 let se toho změnilo opravdu moc. Nejenom v porodnictví, ve všech oborech lékařské péče, v celé společnosti.
Já mohu srovnávat, mám sedm dětí ve věku 2 - 18 let a rodila jsem za totality i za nového režimu. Změny probíhají a to je moc dobře. Co se týče porodnic, tak je to, podle mého názoru, hlavně přítomnost otce u porodu, předporodní kursy, možnost volby porodnice/za totality jsem mohla jít rodit jen do spádové porodnice/, možnost volby lékaře, možnost sepsání porodního plánu, v Praze možnosti porodního domu U Čápa a možnost volby porodní asistentky, možnost mít dulu, navštěvovat přednášky, semináře, číst literaturu. Velikou změnou je možnost zjišťovat si informace na internetu a např. na různých chatech si vyměňovat zkušenosti s jinými matkami. I otci samozřejmě. :-))))

Je spousta věcí, které se dají zlepšovat, ale k zásadním změnám už došlo. Teď už stačí dolaďovat. :-))) Ono je to hlavně v lidech. Strašně záleží na tom, na jaké lidi člověk v porodnici narazí, kdo mu je ve chvílích porodu nablízku. já mám opravdu špatné zkušenosti z velkých fakultních porodnic v Praze, které jsou sice špičkově vybaveny, ale chyběl mi v nich právě ten lidský přístup k rodičce. Jsou často vedeny odborníky, převážně muži /opravdu je tu v tomto směru přemaskulizováno/, kteří více myslí např. na svou docenturu, než na to, co je pro ženu před porodem, při porodu a po porodu vhodné a šetrné. Chybí mi u nich jakási empatie, jemnost, vstřícnost.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.