| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Pokřivený přístup

Milá Renato,díky!
Zpětně nad tímhle článkem a reakcemi si uvědomuju spoustu věcí.
Sama jsem lehce postižena dětskou mozkovou obrnou - pro naznalé - u tohoto onemocnění není jasné, ve které fázy vzniká. Zda v těhotenství, při porodu nebo až po něm. A toto postižení není zjistitelné z genetického vyšetření.
Druhé dítě jsem čekala po 35 narozeninách, a proto mě zařadili do rizikového programu. (první je s jiným partnerem, naprosto zdravé) V průběhu všech těch peripetií jsem si uvědomovala, že jsem vlastně velmi manipulovaná a stresovaná okolnostmi.
Situace první - základní vyšetření se začíná zpovědí o nemocech v rodině - anamneza. Ta je u nás dvou natolik složitá, že jsme rizikový pár a víme o tom. Přesto nás to neodradilo od rodičovství. Žádná z diagnoz není zjistitelná z genetického vyšetření.
Situace druhá - + 14 dní - odběr plodové vody - samo o sobě rizikový a pro mne stresující zákrok, zároveň mi dělali ultrazvuk a dle nálezu se miminko nevyvíjelo dobře (pomalý růst dlouhých kostí)
Následující týdny jsem si permanentně přehrávala nutnost rozhodnutí zda přerušení ano, nebo ne. Vždycky jsem znovu a znovu došla k závěru, že ne, pokud v nálezu nebude s životem neslučitelné postižení (rozštěp páteře, hydrocefalus apod.)Vždyť i já jsem z tohoto pohledu mohla být "potratem". Navíc díky svému postižení jsem se setkala s mnoha stejně postiženými lidmi, někteří byli ochrnuti po úrazu, bezvědomí apod. a narodili se jako naprosto zdravé děti.
Situace třetí - už při odchodu ze "zpovědí" se mě přítel ptal, co bych dělala, kdyby byl špatný nález. A padla otázka - Jak se TO vlastně řeší? Já to věděla, on dodnes tápe. Od té chvíle jsem měla před sebou "živě", co by se mohlo dít a ještě na základě našeho rozhodnutí.
Závěry všech vyšetření i podrobného ultrazvuku byly v normě.
Máme zdravou dceru.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.