Také jsem se setkala s podivným přístupem lékařů. Provedli tzv. triple-test a ten nevyšel dobře. Tak hrozně moc chtěli odběr plodové vody. Jenže při tom je riziko potratu 1-3%. I kdybych počítala s nejnižší hranicí rizika, stejně by bylo mnohem vyšší než to, že se mi narodí postižené dítě.
V zahraničí se triple-test často dělá až od 35 let věku ženy. Mají tam strach z toho, že hodně často vyjde nesprávně. A také říkají, že odběr plodové vody je strašně drahý a rizikový. (Že by se u nás těšil takové oblibě proto, že na něm chtějí nemocnice vydělat? Nebo jen hodní tabulky, aby se skutečně nenarodilo žádné "postižené dítě, co nemá právo na život"?)
Později mi jeden moc milý lékař provedl genetický screening. Ten se zdá být v pořádku...
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.