| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Země, kde rodí muži

Chtěla jsem samozřejmě napsat:
NECHÁPU PROČ SE MUSÍ PŘIROZENÉ PORODY SPOJOVAT S PODEZŘELÝMI ESOTERICKÝMI KULTY. Nebo tak nějak.

Nejsem úplně přesvědčená, že má smysl reagovat na Váš příspěvek, ale zkusím to. Nejsem proti přirozeným porodům, vůbec ne. Myslím,že současné snahy některých porodních bab jsou chvályhodné. Jenom prostě nechápu (ač i chápu, jak jsem uvedla v příspěvku výše), proč je součástí toho všeho to pseudonáboženské haraburdí. Já na to prostě nejsem, dívám se na to skepticky a myslím,´že jde o cílené ovlivňování lidí za účelem rozšiřování si svého stáda. Sama píšete, že pro Vás porod znamenal silný zážitek. Na tom obchod s tou veteší přesně staví. Že jste přecitlivělá,záříte štěstím a jste schopná uvěřit všemu.
A zřejmě i tomu (to je právě ta druhá věc, kterou rozvíjím ve svém příspěvku), že když se Vám porod vydařil,jak jste si představovala, že jste automaticky lepší než druzí. Koneckonců to přiznáváte nepřímo druhou větou svého příspěvku. Jestli mne v ní tedy žádáte, abych souhlasila s tím, že ženy, kterým se podařilo porodit přirozeně, směly bez omezení vytrubovat do světa, že jsou nejlepší na světě a ostatní méněcenní, pak s tím tedy souhlasit nemohu.
Ono totiž nejenom to dobré, ale také odchylky a nepravidelnosti patří k naší Matce Přírodě. Jsou taky PŘIROZENÉ. Nikdo z nás nemůže vědět, jaká bude ta jeho "přirozenost". ALe rozdíl mezi lékařským pojetím porodu, kdy se počítají v úvahu různá rizika, a babským pojetím, který si naopak žádná rizika nepřipouští a pokud přijdou, předá se případ lékaři, je z rozumu vzato takový, že porodní bába, pokud se porod nedaří, nemá alternativu, nezachraňuje život... atd. Proto by bylo maximálně rozumné alternativu přirozeného porodu prezentovat jako možnost, ale možnost která zkrátka není pro každého. Každý jsme zkrátka jiný a každý máme jiné představy a jiná očekávání. Někdo se pod vlivem takových myšlenek sice může pro přirozený porod nadchnout, ale nakonec může být velmi zklamán, protože mu to nebylo dáno, nezdařilo se, nebo ten prožitek nebyl takový, který byl očekáván. Zkrátka se mi nezdá ten přístup, kdy se přirozený porod prezentuje jako revoluce (spolu s těmi tyčinkami a "duchovními" plody Vl. Marka),která má spasit každého.
Snad už mi tedy rozumíte.


Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.