| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Země, kde rodí muži

Obě jste chytlavé jako papír. Ale já s Vámi nebojuji. Mě se idea přirozeného porodu velmi líbí. Ale jak už tady na těchto fórech napsal, není to ani tak přirozený porod, jako spíš ideální porod. Jasně že by takový chtěl každý, ale každý nemá to štěstí. Nejde vůbec o to, "správně" se připravit, nebo vybrat si kvalitnější literaturu než Vl. Marka (a netvrdím, že zrovna vy dvě na tyčinkách ulétáte, já Vás přeci neznám, ani vás nesoudím - jen upozorňuji na to, že se to může stát, že v této citlivé době na tom někdo, komu to dřív nic neříkalo, zničehonic uletí - a na to tito zkušení obchodníci spoléhají), ale mít prostě štestí. A nemyslím pouze takové jako na doktory či šikovnou PA, ale zkrátka na to, že ten porod půjde, jak má.
(Někdy to prostě nejde, ať děláte co děláte, tak jako někdo třeba nemůže kojit - fakt, že může 95 % žen, těmto ženám přitom moc nepomůže - a taky je nemá smysl hned nabádat, aby kvůli tomu psaly veselé články o Sunaru...)
Proto nikde ve svém příspěvku netvdím, že by PA nedokázala těhotnou doprovodit do nemocnice, ani že by se doma rodit nemělo, ale že by PA měly být odpovědné v tom, že přirozený porod bude prezentován jako alternativa, která není vhodná pro každého. Čemu nerozumíte? Jaký má smysl, aby se např. nastávající matka dvojčat, prvorodička, která neví do čeho jde, upínala k myšlence přirozeného porodu, jestliže jí bylo naznačeno, že nejspíš porodí SC, neví, nakolik ty děti donosí, neví jaká bude jejich poloha v posledním trimestru, pak ještě další možná rizika... To je příliš mnoho neznámých pro odpovědné rozhodnutí.
Takhle, jestliže se pro to rozhodne, je ochotná nést jakékoli následky, má na to nervy, proč ne. Pokud na to nervy nemá, není lepší nechat ji, ať porodí SC a nevnucovat myšlenky, že se o něco připravila, že byla málo statečná, že chce mít všechno snadné a zadarmo, že je jedna z těch, které... doplňte si, ...atp., a vzít to prostě jako fakt - čili nesoudit. Já si myslím, že tohle je případ, kdy PA řekne ne, tohle nebude asi pro vás, nepřidělávejte si zbytečné starosti, případně pokud jsou jakés takés možnosti a dotyčná si na tom trvá, odvede ji do porodnice, kde s tím mají zkušenosti (a bude samozřejmě s sebou)- ovšem kolik takových je, že? Skoro všechny porodnice o sobě v propagačních letácích lžou, navíc každý případ je jiný, také každá směna je jiná, hodnocení rodiček subjektivní - ta je nešťastná, že nedostala epidurál, druhá si zas libuje, jak s epidurálem prožila přirozený porod...
Zkrátka nejsme všechny stejné, to je fakt, pro to neexistuje univerzální řešení, ideální pro všechny - některé si porod užijí, jiné protrpí, další prostě jenom porodí, ale to snad hned neznamená, že by některé byly horší nebo méně schopné.
P. S. Dvě poznámky na okraj: Vím, že existují alternativní alternativy i pro KP nebo pro dvojčata, ale pokud to nejde, tak to nejde, a pokud se pro to má člověk rozhodnout, existují i nějaká rizika pro dítě (například při nepovedeném KP) - a ono se to snadno mudruje, že je tohle a tohle možné a tohle za určitých okolností taky jde, když jde o cizí děti a cizí matky a vlastní dítě se Vám podařilo šťastně porodit...
Naopak nevím, proč mě pořád vnucujete myšlenku, že mám psát články o tom, jak jsem šťastně porodila v porodnici a jak na mě byli doktoři hodní a jak jsem si to užila... Vy mě snad znáte? A pak, kdo tady škatulkuje. ...a nerýpala do Vás: Jak a čím zrovna do Vás rýpu? Vás se přece tyčinky ani komplikované porody netýkají, tak čím jste se cítily být tak dotčené? Musíte např. okolí vysvětlovat svoje postoje - a já snad za to můžu? Užkončím.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.