| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Země, kde rodí muži

Víte co? Já o koze, Vy o voze. Nechápu co tím sledujete. Můj příspěvek má charakter názoru, nikoli vědeckého pojednání. Mě statistiky nezajímají. (Pokud vím, neexistuje u nás žádná porodnice, která by na 1. místě nabízela všem přirozený porod bez zásahů podle našich představ a až jako další volbu jiný porod.) Statistiky mohou být různé, pokud ale říkají, že (a teď si vymýšlím - jako příklad):při porodu KP dochází v 0,5 % k přidušení a následnému možnému poškození dítěte, budu to riskovat? To musí vědět každý sám, na to mi žádná statistika odpověď nedá. A právě: rizika jsou všude, uvádíte příklady - já jsem ve svém příspěvku nechtěla tuhle problematiku tolik rozvádět - i krásné těhotenství se nakonec může zvrhnout v těžký, komplikovaný porod. Silvie myslím psala, že se pro tuto možnost může rozhodnout nízkoriziková rodička. Kdo to ale pozná? Pozná to ona sama? Pozná to PA? Nikdo nemá křišťálovou kouli, v tom se mnou snad budete souhlasit. Zároveň je to s tou odpovědností ale ošidné, jak se lze zodpovědně rozhodovat o něčem, o čem nic (jako prvorodička - a co já vím, možná i později)nic nevím? Vy byste asi navrhla, že podle studií a statistik, jenže to právě nelze. Pokud se např. svěřím do péče PA, která se nebojí rodit KP, a nakonec se něco nepovede, nese část odpovědnosti, z toho zkrátka nelze vycouvat. Protože ona rodí mnoho dětí, má zkušenosti, já ne.
Mě jde ale o něco jiného, mě jde o tu kritiku mýtů kolem, např. že žena rodící SC při porodu netrpí...ano, to se skutečně traduje, s tím souhlasím, to si nevymýšlím, důkazem jsou rozličná fóra na Rodině. Nebo o takovoutu "porodní astrologii", která navazuje na chvályhodnou snahu zlidšťit porod i porodnice. Chápu, že přirozený porod je potřeba propagovat, protože není samozřejmostí, ale považuji za nebezpečné takové ty taktiky, které operují s tím, že SC má nějaké závažné následky pro dítě (já netvrdím, že právě vy to tvrdíte), vyhledávání právě těch statistik, které upozorňují,že bude-li porod veden tak,nebo tak má to takové a takové následky, nebo dokonce, že děti rodící se KP dělají všechno opačně, děti narozené SC si myslí, že nemusí o nic bojovat, jsou pasivní, a věří, že dostanou všechno zadarmo - to nejsou mé názory, na to jsem právě našla odkaz v jedné diskuzi pod takovým obskurním článkem tady na rodině, ale odpuste mi, opravdu se mi to nechce hledat. Já si myslím, že právě tohle je špatné, predikovat budoucnost dítěti podle toho, jakým způsobem přišlo na svět, zvláště, když si matka nemohla vybírat, jde mi o etický rozměr věci, o prosazování práva na přirozený porod přiměřenými, vhodnými prostředky. Pokud nejste proti, pak spolu souhlasíme a není proč se hádat.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.