| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Země, kde rodí muži

autorka také ale píše (vybírám):
...A to všechno jsou zásahy, které ohrožují život či zdraví matky a dítěte nebo přinejmenším porod komplikují a podepisují se na psychice matky.
(ne že bych byla fanda do porodů s epi nebo na zádech, jen vybírám)

...Přitom se ochuzují o to nejkrásnější, co v životě mohou zažít, přivést dítě na svět vlastními silami bez jakýchkoliv zdravotních následků.
(Už jsem psala, že porod není všechno a každý nemá možnost volby).

...Není divu, že se jim pak dostane rutinního přístupu se všemi jeho negativy – sice nezažijí bolest, netrvá to dlouho a někdy jsou dokonce všech strastí ušetřeny a dítě je z těla vyňato řezem. Platí za to ale příliš vysokou cenu – zdravotní a psychické následky pro sebe či své dítě třeba i na celý život.
(A pak že jsem to já, kdo tvrdí, že CS zbaví rodičku utrpení... Ale vážně,já ani tak nehodnotím tuto konkrétní autorku, tento konkrétní článek, pro mě je jeden z mnoha. Hodnotím tyto myšlenkové okruhy jako celek, právě proto, že je velmi dobře znám, včetně těch pošuků. Nějakou dobu mi trvalo, než jsem si na to udělala názor - nejsem ten typ, který je se vším hned hotový, naopak: právě protože fandím přirozenému porodu, upozorňuji na určitá nebezpečí těchto myšlenkových proudů, poněvadž ubírají tomuto trendu jako celku na důvěryhodnosti, a to je fakt, že se aktéři nechávají obklopovat těmi zmíněnými esoterickými pošuky, že se operuje s myšlenkami, že pokud je něco na porodu "špatně" má to takové a onaké následky (nejlépe na celý život), což indikuje, že existuje nějaký ideální porod, a každá odchylka od něj představuje nějakou zátěž či následek do budoucna, protože to považuji za nekorektní a podpás,poněvadž by to znamenalo, že ten, kdo si vybrat nemůže, je chudák, který volí defakto jen mezi větším (smrt) a menším (následky) zlem. Pokud připustíme, že je to nesmysl (což je), že ty následky asi nebudou zas tak zásadní, když mnoho lidí žije bez následků, pak to asi nebude vhodný argument pro prosazování přirozeného porodu. Hau.
Jo a taky, že porod není jediný vrchol v životě ženy. To snad není, pak už by přece nebylo na co se těšit. Všeho s mírou. Mějte se.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.