| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Maminko, dotýkej se mne

...nedá mi to a musím reagovat, zejména po přečtení pár posledních příspěvků. Nerozumím tomu, proč se jakýkoliv návrat k tomu přirozenému, co v nás ještě zbývá (třebaže už to úplně přirozené nikdy nebude) označuje za zpátečnictví a návrat do jeskyně, proč ty názorné popisy "přirozených žen"? Copak to jsou nějaké Minehavy, co 24 hodin denně okusují liščí kožku, aby do ní dítě posléze zabalily? Copak odmítají moderní technologie? Vždyť snad každému je jasné, že bez nich to dnes nejde. Tady se jedná o osobní snahu jednotlivce zatížit systém o něco méně, ubrat si na pohodlnosti a dělat něco trapně postaru, pomaleji a primitivněji. Proč toto někomu vadí? Co máte proti někomu, kdo má rád vlasy do copu? Díky tomu, že si vlasy nebarví a nešlechtí, třeba kadeřnice nesplachuje každé čtyři týdny do výlevky chemický roztok = dnešní to moderní kosmetický výrobek? Ta parafráze o pár příspěvků výše - když chytrý rodič pozná, že dítěti podomácku vyrobené mýdlo nesvědčí, tak ho přestane používat - pokud ne, je to chyba (může to být i projev fanatismu), ale nesouvisí s "přírodností".

Navíc mám z článku dojem, že je zaměřen na děti tak do tří let věku - a tam jsem osobně (děti zatím nemám) přesvědčena, že méně je více. V tomto útlém věku, pokud se dítě nedostane do kontaktu s přírodou, kde načerpá veškeré podstatné pro jeho další život, byť si to zatím neuvědomuje, tak může být jeho vnímání své bytosti jako součásti přírodního koloběhu v budoucnu problematické. Takto malé dítě nepotřebuje víc hraček než pár obyčejných věcí, které ho zaujmou (kolik dětí je unešených rabováním kuchyňských skříněk), nestará se, zda má na sobě obleček z poslední kolekce módní značky...takže v tomto směru článku fandím. Od školkového věku by mělo být dost času na seznámení dítěte s moderním světem.

Říká se umět můžeš všechno, dělat nemusíš nic. Já jsem ráda, že jsem se s rodiči jako malá naučila okopávat mrkev a prázdniny trávila v lese :-).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.