| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Mají děti nárok na zdravotní péči?

Dobrý den, promiňte, ale nedá mi to nereagovat. Když řeknete A musíte říct i B. Podle čl.31 listiny cituji ho CELÝ:"Každý má právo na ochranu zdraví. Občané mají na základě veřejného pojištění právo na bezplatnou zdravotní péči a na zdravotní pomůcky za podmínek, které stanoví zákon." Tyto regulační poplatky jsou stanoveny právě zákonem, který s tímto článkem souvisí. Nevím, jak přesně se jmenuje, ale neruší bezplatnou zdravotní péči, kterou zaručuje listina, ale stanoví pro ní podmínky - ony regulační poplatky nejsou poplatky za péči lékaře, neplatíte si ošetření, vyšetření či léčbu, které mohou být několikanásobně vyšší, neplatíte ani čas lékaře, který Vám věnuje. Je to poplatek, ne platba za službu. Pokud ho nezaplatíte, neznamená to, že Vás neošetří, ale budou ho po Vás vymáhat - možno soudně, exekučně, ale měli by Vám poskytnout potřebnou péči. (Neřeším teď jak to chodí v reálu, stále zůstávám v teoretické rovině). Já osobně nejsem zastánce poplatků, ale ani jejich vyslovený odpůrce, jen se mi nelíbí "mlácení" ústavními principy a základními právy hlava nehlava. Podle mě není správné placení poplatků za léčebny, hospitalizace, výdej léků, které jsou volně prodejné, rovněž se mi nelíbí placení poplatku u dětského lékaře. A hlavně se mi nelíbí, že vlastně nevím, komu ten poplatek jde, ale to je možná jen moje vlastní lenost, že jsem si to nezjistila. Systém placení u lékaře, který zvolila naši zákonodárci má chyby, je nedokonalý, ale to prvním krokem k ozdravení zdravotnictví, které to opravdu potřebuje.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.