| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Mají děti nárok na zdravotní péči?

Mellie, když měl syn poprvé podrážděné oko - a mně se s ním k lékaři zrovna dvakrát nechtělo - měl tam zaseknuté zrnko písku a opravdu by to bez lékaře nešlo. Proto jsem s ním šla i podruhé. Naštěstí to byla jen alergie. A naštěstí jsou kapky volně k mání. Součet jsem uvedla jen na dokreslení toho, že poplatky nejsou "jen" třicet korun u lékaře. A ne proto, že bych příště nebyla ochotná si kapky koupit sama. Opravdu si dovedu představit jiné využití volného času než vysedávání v ordinaci.
Co se týče plýtvání s léky, to má Líza 100% pravdu. Nevím, nikdy mi nenapadlo čekat u toho našeho ... obvodního lékaře, aby mi předepsal něco, co si můžu koupit. Tak nějak jsem doktory vždycky brala jako někoho, na koho se obracím, když je to nejnutnější. Bohužel, léky plýtvají i lékaři, náš pan obvodní předepisoval ve velkém a člověk při nejlepší vůli nemohl léky spotřebovat.
Ono je to těžké. Pokud poplatky plní svůj regulační smysl (Monty, však já psala, že u seniorů je to někdy bohužel pravda...), potud s nimi souhlasím. Ale u chronicky nemocných přeci o nějaké regulaci nemůže být řeč. U novorozenců, malých dětí...
Takže myšlenka poplatků v jádru špatná není, blbé je provedení. Prostě z lidského hlediska se mi některé poplatky příčí.
Osobně by se mi líbil systém, o kterém psala Kahlan. Vše jasné, transparentní, na úrovni.
Jinak - dočetla jsem se, že ve Švédsku se za vytržení zubu platí nějakých 1000 korun, za plombu cca 500.
A kdybyste milé dámy chtěly vědět, kolik stojí daňové poplatníky taková oficiální zahraniční návštěva některého z našich vládních představitelů, pak vězte, že poplatky u lékaře jsou proti tomu sranda.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.