| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Výbavička pro miminko

... z prostého důvodu - když jsem byla těhotná (mám jednu dceru, 9/2006) hledala jsem nějaký podobný seznam jako šílenec, sháněla po kamarádkách... Je fuk jestli se někomu zdá jestli je tam věcí moc, nebo málo, jestli je někdo schopnej týden po porodu vyrazit na nákupy, nebo jinej bydlí v pastoušce 100 km od města:o)))
Prostě je fajn že je někdo ochotnej tohle sepsat, dát dohromady...
Já za SEBE bych řekla tohle: teď jako DRUHORODIČKA, kdybch věděla co vím jako prvorodička, bych nakoupila MAXIMÁLNĚ polovinu uvedeného a zbytek až po porodu. ALE: zase - bydlím ve velkým městě, drogerie, lékárny, obchody jsou otevřený 24 hod. denně, seděla jsem čtvrt hodiny po porodu, pátý den po porodu jsem byla s dcerou 5 hodin venku a taky jsem měla absolutně neblinkací dítě, to znamená jeden obleček na den (dcera poprvě zvracela v roce a půl, do té doby si ani neublinkla) apod.
K seznamu nemám co moc vytknout (krom počtu kusů - což ale jak znovu píšu vím až teď jakožto mamina co snad bude mít druhé dítě:o), hodně se mi osvědčily overálky, samozřejmě body, jednorázovky....
Přiznám se že si třeba neumím představit látkovky - od dcerčiného týdne jsme venku přibližně 6x týdně, většinou celý den, prostě si neumím představit jak s sebou vláčím tašku látkovek čistých, nemluvě o použitých, vlhké žíňky apod... Přitom jsem poměrně ekologoisticky založená, třídím odpad, auto nemáme právě kvůli ekologii... Tohle je snad jediný můj ústupak vůči ekologii - na Pampers nedám dopustit:o))))
A ještě ad prací prášky - než se dcerka narodila, vyprala jsem vše v Lovele a myslela že v tom budu pokračovat - nicméně jsem zjistila, že za prvé nic nevypere, za druhé kdybych měla dcerčiným prádlem naplnik 5 kg pračku, tak bych čekala tak 3 týdny - takže jsem bez skurpulí zkusila dát její prádlo k našemu, prát v normálním prášku, dcerce to nevadilo, žádná kožní reakce, takže jsem se toho držela a držím doteď...
Prostě každý dítě je fakt jiný:o)))))

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.