| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Velké dík lidem, kteří svou práci dělají s láskou

Ahoj, tak mi to nedá, abych nevložila malou poznámku. Jako těhule teď jezdím na prohlídky do porodnice (CTG, rizikovka) a uvědomila jsem si jak moc mi vadí jedna věc : nedostatek respektu k intimitě pacienta ! Už se mi několikrát stalo, že lékař prohlédl výsledky záznamů ctg a v místnosti plné dalších maminek je pak sděluje a řeší to s nimi, podobně i sestry. Navíc případnou snahu o dotazy předem poctivě zarazí poznámkou, kolik tam je pacientek a nazančí, že vůbec můžeme být rády, že se nám věnuje, protože toho "má moc". Pak se kouknu na svou výplatní pásku, kolik mi strhli na zdrav. pojištění a lomcuje mnou vztek. Za co to tu sakra platím ? Navíc, dokud bude doktorů tak málo jako teď, není ani šance moct po nich chtít, aby se chovali jinak.
Podobně mi vadí český fenomén "vizita". Kdo dává právo lékaři, aby mě prohlížel a cokoliv mi sděloval před spolupacientkou na pokoji ? Osobně si myslím, že tzv. "vizity" jsou nesmysl. Buď ať tedy udělají jednolůžáky, nebo ať pacienty dopraví za lékařem (půjdeme-li do extrému, nakonec i ty postele mají kolečka, ne ?). Protože třeba poporodní vizita, kdy lékař na několikalůžkovém pokoji požádá postupně maminy, aby si vyhrnuly košilku a ukázali mu vložku, mi přijde prostě děsně ponižující. Péče může být supr špičková, ale dokud se nenaučí personál ctít alespoň základní lidskou slušnost a ohleduplnost, tak je to na nic. V českém zdravotnictví se to bohužel moc neděje - myslím si, že i proto, že zdravotníci neprocházejí nějakou systematickou supervizí orientovanou na vztah pomáhající pracovník - klient.
Zatím tu funguje spíše to osvědčené, "když jsi něčí kamarád nebo vlivná, bohatá osoba, budeme se k tobě chovat slušně". Normální smrtelník nemá nárok, je jen "kus".

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.