| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Mají děti nárok na zdravotní péči?

žlababa súhlasím, že je to úplne odveci aby matka tažko postihnutého dietaťa (často samoživitelka, pretože máloktorý chlap unesie tažko postihnuté dieťa) bola opakovane trestaná a diskriminovaná. Sama je už dosť ubitá tým, že nemá zdravé dieťa (viem o čom píšem sama ho mám) aj napriek tomu, že jeho stav nijak nezavinila, musí bojovať s úradmi, školami aby dieťa vôbec niekto pri normálnom intelekte integroval, aj keď má na to zákonný nárok a ešte aj za všetko platiť v súvislosti s jeho chronickou chorobou.

Tiež som u nás vítala zavedenie poplatkov, pretože syn je "len" autista a fyzické zdravie má ok, myslela som, že sa zníži dĺžka čakania u Mudr. ale opak bol pravdou. Ludí neubúdalo.

Kludne som aj za poplatky na pohotovosti, kludne aj 100sk, to nie je zas tak často, ale v tej nemocnici je to kruté.

Dosť ma vytáča, že sa na jednej strane píše aká je drahá nemocničná statostlivosť a pritom sa v nemocnici držia ludia umelo, aby sa zvyšovala obložnosť. Sama som toho bola svedkom. Syn mal nenáročný zákrok v krátkodobej anestéze porovnatelný s výberom mandlí. Chcela som ísť preč akonáhle to pôjde, bol v poriadku. No chyba lávky, aby sa to započítavalo, tak musí tam byť 2 noci. Toto mi potvrdila súkromne aj naša neurologička. Takže som sa musela už pomaly vyhrážať reverzom aby nás pustili, pritom nebol dôvod nás tam držať.

Dalšia taká situáci-vyšetrenie sluchu, žiadala som ho v prirodzenom spánku, nepodarilo sa, tak nás posielali do nemocnice opäť minimálne 2 dnová hospitalizácia, pri medikácii, alebo krátkodobej narkóze. Inde sa toto vyšetrenie robí do 24h. Tak isto po mandliach sa púšta ešte v den zákroku. Tak som si zisťovala iné varianty a našla som takú, že mu to robili opakovane v prirodzenom spánku ambulantne. Odhliadnúc od toho, že dalšia narkóza a hospitalizácia by bola pre neho zbytočná zátaž, som ušetrila svojou iniciatívou 2 dni hospitalizácie.

Takých prípadov poznám vela, mám zdravotnú školu a umelo sa obložnosť zvyšovala už vtedy. Robí sa to preto, lebo keď nie je dostatočne vytažená kapacita nemocníc, tak nemocnici môže hroziť zrušenie.

Objavili sa názory-načo si spravili tolko detí, čakajú že štát sa postará atd. To je všetko pravda a nezodpovednosť rodičov. No sú situácie, kedy rodina fungovala, a potom sa živitelovi niečo stane a žena sa velmi rýchlo dostane na hranicu chudoby. A ide hlavne o deti, oni sa na svet nepýtali, nevybrali si rodičov a rodinu do ktorej sa narodia a nemali by trpieť nedostatkom zdr. starostlivosti pre nedostatok penazí, alebo "súdnosti" svojich rodičov. V tomto plne súhlasím so Zĺababou.
Další aspekt. Ja som za syna a seba v nemocnici za tie dve noci platila okolo 1000sk. Boli sme síce sami na izbe, ale od nadštandartu to malo daleko. nebolo mi lúto tých penazí pretože som ich mala. Byť s ním sama, tak neviem. Kebyže tam s ním ako s autistom nie som (mal 2,5 roka) dieťa ktoré nerozpráva, nerozumie, nechápe soc. situácie a cudzích ludí tak by skončil priviazaný o postel za ruky, za nohy (mal zavedenú skoro celý čas kanylu) vyreval by sa do nepríčetnosti a jeho psychiku by som dávala do kopy roky, ak by som ju vôbec ešte niekedy dokopy dala....
Takže nebyť tam s ním, nemať na to, tak zatažím systém daleko viac intenzívnymi terapiami, znovuvrátením sa k plienkam, liekami na ukludnenie atd.



Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.