| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak zdolat nespavé dítě

Milé, zkušenější maminky,

právě přemýšlím, zda už nezajít k doktorovi a neporadit se už i s ním. Naše Ivetka je od narození méně spavá. Od miminka spinkala přes den tak po půl hodinkách. Pak jsme zhruba v jednom roce přešli na spánek 1x za den a to už spala tak 1,5hod.Byla jsem tak vděčná!!! Jen měla často období, že spala i méně a večer jsem u ni byla kolikrát i 2 hod.než usla. Dělala jsem ještě při ni vysokou a teprve loni v záři jsem ji dokončila. Od malička jsem se ji tedy snažila věnovat natolik, aby ji to moje učení - denní i noční neochuzovalo. Chodila jsem s ní na procházky a ona nikdy nedokázala usnout sama (snad na 2 vyjímky). Dokonce, aby dříve usnula a manžel se v noci také vyspal, tak začla spát s námi v posteli. Zdálo se, že najednou nastal nějaký psych.blok z postýlky. Když u kojení usla a já ji tradičně nesla do postýlky, tak se začala budit a plakala a plakala a pak i zvracela. Pak tedy začala spát s námi.
Teď je to tak, že jsem přestala kojit - přijala to dobře. (Odstavovala jsem ve 2 letech, protože jsem šla na operaci a pak se jednoduše maminkové bumbání ztratilo). Od narození má svůj pevný režim a rituály spánku. Teď místo kojení s ní ležím a povídám pohádky. Přes den odmítá spát a večer se s ní trápím tak 1,5 hod než usne a nakonec usíná většinou s mým křikem. Žel... Je mi to líto, protože mi pak už utečou nervy - cestuje v posteli, chce čůrat i 4x, dohromady vyčůrá tak polévkovou lžíci. Chce pít, chce přikrýt, chce odkrýt... Pořád dokola. Zkouším to podobrém i po zlém. Jsem na ni hodná, ale zároveň i přísná. Snad jen jednou prospala celou noc v kuse až do rána. V noci pije jen vodu...Když jsem ji kojila budila se i 6x za noc. Teď se budí tak 2x,3x. I za to jsem vděčna. Když odcházím v noci na záchod a ona se probere nebo je vzhůru, tak pláče. Někdy se stane (průměrně tak 1x za týden), že je v noci tak hodinu vzhůru. Ráda mi vyleze na břicho-do náruče a tak spí). Mám ji moc ráda - asi jako každá milující maminka a tak nechci, aby se to nějak vyostřilo a já byla na ni zlá.

Prosím, poraďte, co udělat, ať usne dříve a nejlépe sama...
Děkuji moc.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.