| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Šestý smysl

Milí rodiče,

Na co všechno se doporučuje přerušení těhotenství, je úplně ujeté. Já jsem, poté co jsem se dozvěděla, že čekám trojčata (dvojvaječná, počatá přirozeně a hned), dostavila na přednášku Klubu dvojčat a vícečat a tam jsem si za 5 Kč zakoupila cyklostylovanou brožurku Trojčata. Byla to jedna z nejhloupějších investic v mém životě. Na úvod jsem se dozvěděla (parafrázuji), že trojčata vznikají umělým oplodněním. Trojčata nejdou zvládnout, nejdou, a kdo si myslí, že je zvládne, ten uvidí, že ne a ještě si na ně vzpomene. Trojčata nejdou zvládnout, mazejte na redukci. Tedy ten termín jsem slyšela poprvé v životě a přijde mi hooodně absurdní. Moje trojčata nevznikla umělým oplodněním a dvě z nich byla jednovaječná, takže by se mi po "redukci" mohlo stát, že bych čekala najednou dítě jen jedno.
Nebudu předstírat, že jsem těhotenství prožila v psychiské pohodě. Zmítala jsem se mezi depresí a hysterií, a pak jsem si vždycky hladila břicho a říkala dětem v něm: "Ale toho si nevšímejte, beruška, to nic." Nebudu předstírat ani, že jsem všechno zvládala v pohodě. Prvních 2,5 roku bylo fakt náročných. Ale od samého narození je všechno jen lepší a lepší, snadnější a snadnější, kluci jsou skvělí a když se na ěn dívám, nápad, že by tu nebyli všichni je... nepředstavitelný.
Komunisti navykli český národ na to, že co nesplňuje "ČSN", je zmetek a musí se někam zamést - do ústavů. Takže jsme se na ulicích ani ve školách moc nesetkávali s lidmi jinak rostlými, jinak myslícími, vnímajícími, jinak barevnými. Musíme si na to zvykat. A snažit se, aby pro naše děti to bylo samozřejmostí. Protože Péťa možná neslyší, ale krásně kreslí. Pavlínka nechodí, ale nejlíp počítá. A tak.
Na svoje trojčata jsem vyslechla nepřeberné množství blbých dotazů (ve srovnání s rodiči dětí jakkoli postižených určitě ještě málo). Nejnejnejhorší reakce mají v průměru ženy tak kolem šedesátky, sedmdesátky. "Ježiši, to je hrozný. A pomáhá vám někdo?" Na mou pravdivou odpověď, že nám pomáhá spousta lidí se tváří nevěřícně. A začínají vyprávět o svém těžkém životě, ve kterém jim nikdo nepomohl. Tkže s heslem: Ve svobodné společnosti svobodně narozené svobodné děti! se s Vámi loučím, přeju Vám hodně štěstí, sil a legrace.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.