| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak vybrat kočárek?

Kdysi, před téměř třemi lety, jsem podle tohoto článku začala hledat kočárek. Autorce děkuji :-)
Přidávám zkušenosti se „svými“ kočárky.
Máme Deltim Ekonomic a Cam Apollo. Stejný Deltim bych koupila klidně znovu, Cam už ne.
Pro ježdění doma (malé město bez MHD) a v přírodě mám Deltim Ekonomic:
výhody:
• podvozek je terénní, projede naprosto vše: lesní, polní cesty, rozbité ulice, dá se jím jet v lehkém terénu i mimo cestu. A díky tomu, že je kočár houpací, tak to s dítětem moc nekodrcá.
• košík sice není moderní, ale vejde se do něj nákup pro celou rodinu (včetně melounu...)
• kočár vydrží opravdu hodně, neustále jej přetěžuji (odvezla jsem spolu s dítětem třeba i dvoumetrový vánoční strom, běžně vozím v košíku našeho starého desetikilového psa)
• ve své cenové kategorii a se svým typem podvozku lehký (16,5 kilo, sporťák necelých 16)
• je široký 59 cm, takže projedeme i šedesátky dveře
• má velikou korbu, můj docela velký syn se do ní vešel i s fusakem do 12ti měsíců (v zimě jsme střídali korbu na spaní a sporťák na koukací procházky)
• se servisem (autorizovaný – Baby Point) nejsou problémy V zimě jsem protáhla kočár závějí a poškodila brzdu. Chtěla jsem to poslat opravit, ale prodavačka v obchodě, kde jsem kočár koupila, to napsala jako reklamaci s tím, že když nebude uznaná, tak to zaplatím. Brzdu opravili, napsali, že reklamaci neuznávají, ale oprava byla zadarmo :-) Za pět dní byl kočár zpět. Také jsem si vymyslela zlepšovák na sedačce, v servisu se sice divili, ale úpravu udělali.
• díky tomu, že jde lehce vycvaknout korba od podvozku, se dá docela dobře složit do auta (samozřejmě nesrovnatelně hůř než golfky :-)
• potahy se dají prát v pračce a ani po dvou a půl roce nejsou vyšisované
• levný
nevýhody:
• nánožník jde na sporťák špatně navlíknout
• nemá větrání boudy (síťku)
• nemá nikde žádnou kapsu (na peněženku a pití, i při malém vyběhnutí taháme přebalovací tašku)
pro někoho výhoda, pro jiného nevýhoda:
• má klasické kšíry, ne pětibodové pásy – mě to vyhovovalo, ale někdo má raději dítě „přibité“ napevno :-) A kšíry jdou přidělat i ke korbě, nejen ke sporťáku..
• nemá přehazovací rukojeť, ale korba i sporťák jde otočit. Uzvednout korbu s dítětem mi po porodu dělalo problémy, na druhou stranu jsem neměla ráda, když jsem na dítě neviděla, takže jsem stejně korbu neotáčela. Sporťák běžně otáčím.

Pro ježdění do Prahy a hromadnou dopravou mám Cam Apollo:
výhody:
• velká kolečka která nezlobí na kočičích hlavách, nezapadávají do kolejí a kanálů
• dost úložných prostor: velký košík, kapsa, pultíky
• záda polohovatelná skoro do lehu
• lehký (8,4 kilo) – sama unesu i s dítětem
• větrání v boudě
• pultíček i pro maminku :-)
• levný
nevýhody:
• mizerný servis (autorizovaný – Baby Direkt s.r.o). Ne, že by neopravili, co jsem potřebovala, ale trvalo to velmi dlouho, byli jsme 7 týdnů bez golfek a byla to hrůza. Servis není schopen komunikovat se zákazníkem, takže se kočár do opravny 2x vracel.
• při vyndávání dítěte se musí sundat celý pultík a někam položit (zem, bouda...)
• krátká část lůžka u nožiček
• v porovnání s velkým kočárem je v autě velmi skladný, ale v této kategorii jsou jiné mnohem skladnější kočárky (s kombíkem jsem to ale neřešila).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.