To se občas stává, že nějaké prenatální vyšetření ukáže problémy, které vlastně ve skutečnosti nejsou. Měla jsem to taky tak - miminku zjistili srdeční arytmie, chodila jsem od 7. měs. s břichem snad každý týden na UTZ na kardiologii a pořád tam ty arytmie byly. Měla jsem hromadu zpráv a zápisů z těch vyšetření, ale po porodu se nikdo o srdíčko mého miminka nezajímal a kdybych se tenkrát (před 17-ti lety) na to nezeptala, tak by se snad ani nic nedělo. Takhle jsme podstoupili během 1. roku života ještě pár vyšetření, která žádnou arytmii nezaznamenala.
Možná by ta aminocentéza ukázala, že je mimi skutečně zdravé, možná taky ne - kdo ví... Myslím, že je dobré, že se dá spousta věcí zjistit dopředu, že se nejen rodiče, ale i lékaři můžou připravit na očekávané poporodní komplikace (o tom svědčí i ta spousta lidí na porodním sále a mimi na JIPu). Je snad lepší, když jsou tam zbytečně, než aby se člověk užíral, že něco zanedbali.
Nechápu, co pořád někteří chtějí. Na jedné straně tu zaznívají stížnosti, že se doktoři moc starají, ale na druhé straně když se něco semele, tak je to jejich vina, protože včas správně neodhadli situaci a neřešili problém.
Předchozí