Zvířátka ANO či NE
Chtěla bych reagovat na výše uvedený příspěvek. Jak se říká, na každém šprochu pravdy trochu.
Myslím, že to by mohl být asi nejvýstižnější komentář k článku.Shodou okolností, proto mě nejspíš donutilo zamyslet se a připsat komentář, jsme se před 3 hodinkami vrátili z pohotovosti s malým z očního.
Malého hlídala babička, my s manželem vyrazili po dárcích. Černý kocour (poslední nalezenec babičky na jedno oko selepý, nejspíš od lidí) se schoval pod stůl v chotbě, koberec je také černý, takže kocour na něm ležící pod psacím stolem za židlí je téměř neviditelný. Malý pouze přelezl práh do druhé místnosti a ten kočičí dobrák, o kterém nikdo neměl ani tušení, že je tam, vyskočil a prosekl malému rohovku. Asi se lekl, ale ať se na mě nikdo nezlobí, kočka je kočka a dítě je dítě. Takže zvířata jsou fajn, ale někdy bohužel člověk musí počítat, že kromě pozitivních vlivů je dítě díky své zvídavosti vystaveno i určitému nebezpečí, přišlápnutí, kousnutí, škrábnutí, štípnutí, uštknutí či kdo ví co ještě i když zvířátko je 100% neškodné (a ať mi nikdo netvrdí, že hlídá své dítě 100% a ani na vteřinku ho nespustí z očí). My doma konkrétně máme psa a kočku. Kočku jakžto myšilova máme venku a občas, když je opravdu zima se chodí ohřát do kuchyně. Pes s námi žije v bytě (tedy uvnitř domku), takže kdo má doma labradora jako my, tuší, že chlupům se prostě člověk neubrání....Kočka chytá i potkany a kdejakou hrůznou havěť, je přistěhovalcem, tedy původním bezdomovcem (než došla až k nám) a dítětem ulice, od mala zvyklá, být venku nebo v kotelně na kotli.
Doma vysáváme každý den, kvůli chlupům, jinak je máte prostě všude...Úklid je myslím si v průměrné kategorii, 1x týdně větší, jinak to moc neřešíme.Hodně času trávíme i u zmiňované babičky, která bydlí v domě s 4 kočkami, které kdosi vyhodil.
Přes to přeze všechno je dcera (od roka a půl i syn, kterému bude na Silvestra rok) v péči alergologa - dg. astma-bronchiale a každedenně používají kortikoidy . U dcery potvrzena alergie, především na kočku, psa a pyly. Takže si troufám tvrdit, že pokud žijete se zvířaty či nikoliv, nemá to co se týče výskytu alergií vliv, spíše naopak, jedinci se sklonem či dědičnou dispozicí, budou mít se zvířaty ze zdravotního hlediska problém. Já jakožto dítě jsem vyrůstala s mraky zvířat, kočekami počínaje, prasaty, slepicemi, králíky, krůtami, husami a holuby konče, smozřejmě jsme měli domácí mazlíky jako morče, andulky, myšky, křečka atd.... no a světe div se, taky jsem alergik, naše mamina, také zrovinka není ten typ co za každým běhá se smetákem...Takže myslím, že tudy cesta nevede. Je to spíše celkovým, životním stylem, jídlem, pohybem, a především genetickou dispozicí....Mix genů není jen od matky a otce, ale z X předešlých pokolení. Nicméně, opět se přikláním k paní. Můj názor je, že zvířata k životu člověka patří, tak upřímný vztah bez přetvářky nelze navázat téměř s nikým z lidí, zvíře dokáže člověka kultivovat, vychovávat a přinášet mu do života harmonii, příjmat, ale i dávat moře lásky a porozumění (ale opět bych si neodpustila poznámku, pouze tomu kdo dokáže a chce naslouchat, jsou i s prominutím blbci, kteří zvíře vlastní a týrají ho, tam se ta kultivaci jaksi míjí účinkem). Ještě bych dodala, že mezi totální antizvířátkomany se řadí i moje drahá tchýně, a ať se nezlobí, jsou na ní patrny následky toho, že právě jí by ta výchova lásce k někomu jinému, než sama k sobě velmi prospěla. Pro ni je zvíře jedním slovem FUJ a i když přijde k nám na návštěvu, musíme ji krotit, aby nevyhazovala psa ven, když je stejně rovnoprávným členem domácnosti jako my.
Poslední díl článku paní, ke kterému se chci vyjádřit a který si myslím, že zřejmě bude v této problematice stěžejní, je přehnaná čistota...to je kámen úrazu. Jsou to především bakterie a mikroorganismy, které s námi bydlí doma. Jejich vybíjením skutečně trpí naše imunita jako pes,
protože když se pak s nějakou bakterií náhodou potkáme, máme pocit, že je konec světa a druhá věc, nejen, že tím čištěním vylikvidujeme mikroorganismy, ale také povětšinou si vzduch poměrně na dlouhou dobu zamoříme pěkně hustě chemií. Nejčastěji chlorové čističe, různé kyselinové a alkalické sajrajty na vodní kameny, ale i různé osvěžovače vzduchu (jo,jo pročtěte si složení výrobku - FUJ samá chemie) to si pak hezky poinhalujeme, chdák tělo má fyzicky dost z toho úklidu a natož z toho odéru..... a pokud takhle řádí těhu maminka tak je to 2x zlé. I když žít s plísněni a prachem to také není zrovna moje parketa.
Takže závěrem jen shrnout, Všeho s mírou a zdravým rozumem. Pokud se někoho můj obsáhlý elaborát dotkl, omlouvám se, ale takhle to vidím já, samořejmě chápu, že žijeme v době demokracie a každý má právo na svůj svobodný názor. Tak Vás všechny zdravím, přeji klidné a ničím nerušené vánoce a jdu nakrmit ty své mazlíky.
Odpovědět