Dášo, jsme rády, že reaguješ na náš seriál. Člověka to potěší a hned má větší chuť a pocit, že to za to stojí. Ohledně otrub. Jsou dvě možnosti jak připravovat otruby. My dvě – Milada i já jsme otruby připravovaly podle varianty druhé, pro nás snazší a prý i lepší co se týče účinku. Nuže koupel z pšeničných otrub se připravuje následovně: ¼ litru otrub ( nesmí být chemicky ošetřené) se přidá do 3 litrů vařící vody a vaří se tak 10 minut. POZOR! Strašně snadno utíkají z pod pokliček a je to rozkoš čistit sporák….:c(( Vývar se pak scedí do vaničky přes husté síto, či cedník. Koupele je třeba provádět prý alespoň měsíc, minimálně 2x týdně, u Magdalenky se účinek ukázal zhruba po 2-3 týdnech, ale koupele jsme dělaly denně. Výsledkem byla pokožka, na které stále byl ekzém, ale ve formě světlých, suchých a daleko méně svědivých ložisek. Jak už jsem se zmínila na rozdíl od Terezky měla naše holčička průběh ekzému spíše mokvavý ( a dodnes má k němu sklony) a tak jsme takový účinek otrub jen vítali. Dnes je ekzém většinou sám od sebe suchý a světlejší a tak již tento odvar nedělám, ale s přicházející zimou se k němu pravděpodobně vrátíme. Jinak otruby jsou k dostání v prodejnách se zdravou výživou v balení půl kila a pokud by jste je nesehnaly….mám jich stále ještě skoro 50 kg, tak si nebojte napsat! Navíc jsou i pro nás mamky dobré, třeba lžičku otrub dát do jogurtu a čistič střev je hotov…:c)))! Dále existují ještě další koupele, z těch snadněji připravitelných uvádím: Koupel ze škrobu: 2 lžíce bramborového škrobu ( Solamyl) rozmíchat v hrnku se studenou vodou a vlít za stálého míchání do 2 litrů vroucí vody, kde se vaří ( pořád mícháme) 3 minuty. Pak se přidá do teplé koupele. Existuje i koupel z ovesných vloček, ale tam se uvařené vločky musí mixovat a vůbec je takový celý složitější. Pokud by někdo chtěl, ráda ho napíšu. Další dobrá zkušenost byla s koupelí v řepíku a bylinných směsích s obsahem měsíčku a dubové kůry. To je snad vše. Přeji brzkou výhru nad „ neřádem“ a spoustu štěstí a zdraví. Helča s Majdalenkou
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.