Mno, mně to taky PŘED prvním porodem bylo jedno, resp. nepřikládala jsem tomu až takovou důležitost. Teprve v průběhu porodu jsem pochopila, jak je důležité si moci vybrat takovou polohu, která ženě vyhovuje a jaké může přinášet problémy, pokud rodí v nevstřícné porodnici :o( Takže druhé i třetí dítě jsem rodila v porodnici, kde se považovalo za samozřejmost, že si žena rodí tak, jak potřebuje - na vysoké stoličce, nízké stoličce, ve vaně, ve sprše, na porodním lůžku, ve stoje opřená o porodní lůžko (vanu, žebřiny...), na žíněnce, na posteli, v kleče, zavěšená na lustru :o)))...
Jinak obrázky jako takové mi přijdou celkem k ničemu, když se ke mně manžel postavil a podporu mi poskytl poněkud nemotornou, tak než jsem stihla zasáhnout, už ho správně nasměrovala PA... takže tyhle obrázky by spíš měly být pro PA, ne? ;o) Jinak myslím, že výhodou naopak může být, pokud má žena ke konci těhotenství možnost si třeba vyzkoušet, jak se jí sedí na vysoké stoličce, na nízké stoličce, na stole nebo co já vím, na čem všem se v dané porodnici rodí. Tohle mi chybělo u druhého porodu - měla jsem možnost, ale chyběla mi představivost, jak se "tom" sedí a byla jsem ve stavu, kdy jsem absolutně neměla náladu experimentovat. Ono třeba že v porodu na bobku potřebuji pevné nohy, jak už tu bylo v diskuzi zmíněné, to ví asi každá těhule, protože určitě se do téhle polohy v průběhu těhotenství dostala - ale třeba jak moc tu potřebu ovlivní nízká stolička? Pomůže nohám odlehčit, nebo ne? (to se teď neptám, neb aktuálně mi to je jedno - ale chybělo mi to při porodu)
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.