Právě jsem si přečetla článek o zkušenosti s mobilním operátorem. To, že s autorkou nesouhlasím, zde rozvádět nebudu, spíše mě více zarazila diskuze pod článkem.
Nejdřív jsem chtěla reagovat přímo tam, ale protože tam mnoho přispěvatelek chodí pouze jednou, zkusím to tudy.
Takže k věci:
Maminky! Vy, co dáváte svým dětem mobil na hraní nebo i kvůli bezpečnosti, samy si nejdříve vyzkoušejte, jak funguje a pak to naučte i děti. Myslím tím, že s klidem napíšete, že se zamčenými tlačítky a nebo bez SIM karty toho děcko moc nezmůže. Opak je pravdou. Tísňová linka 112 jde vytočit i se zamčeným mobilem a bez simky! Nevím jestli to je i u starých mobilů, ale u novějších už vždy.
Vy, co budete argumentovat tím, že 6ti měsíční děcko 112 nevytočí, tak vás ujišťuji, že takových "náhod"je spousta. A naopak u rozumnějších dětí, třeba 5ti a více letých, to není otázka náhody, ale schválnosti. Ze zkušenosti vím, že pokud se takovéto dítko dovolá, pocit annonymity mu zavelí zkusit to nejméně ještě 3x. Proto prosím za všechny pracovníky tísňových linek, mobily na hraní opravdu nejsou a na své starší a rozumnější děti občas dohlídněte (třeba nahlídnete do volaných čísel).
Pracovníci těchto linek toho mají opravdu hodně a nemusím snad zdůrazňovat, že zatímco vaše dítko toto číslo vytočilo omylem, někdo jiný pomoc opravdu potřebuje! A i malé zdržení je zdržení.
Děkuji za pochopení. Snad někomu toto sdělení pomůže v rozhodování kdy mobil dětem.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.