O "dress code", formálnosti a vhodnosti oděvu v určitých profesních pozicích už tady toho bylo napsáno hodně. Dokonce existuje několik mnoho stupňů tzv. dress code a různých forem. V bance mají jiný, nezřídka kdy uniformní, v obchodních firmách také. To, že dodržuji dress code v první řadě prezentuje firmu, pak až mou vlastní osobu. Na jednání "uvnitř" firmy mezi zaměstnanci, například porady vedení je možné jít bez kravaty, tzv. smart causal, na firemních konferencích, pokud nepřednášíte, je vhodný buď smart casual nebo business casual (neoblekové kalhoty s páskem, ovšem nikoli jeansy a košile bez kravaty nebo kalhoty s polo tričkem). Na jednání s klienty ať už venku nebo na domácím hřišti je kravata a oblek nezbytností. A je jedno, jestli přišel klient za bankovním úředníkem vyřizovat podnikatelský účet nebo přišli zahraniční investoři.
Firemní politika odívání může člověku nadiktovat prakticky cokoli, od manžetových knoflíčků, plnou obuv až po výšku podpatků a neodhalená ramena.
Muži to mají složitější, u žen jsou zkrátka vyžadovány silonky, protože jsou její nohy považovány za "oblečené" a silonky skryjí spoustu nedostatků. A v neposlední řadě nejsou nohy v silonkách tolik náchylné na stopy po přehozené noze přes nohu (odporné červené fleky na obou nohách) a otlaky od židle.
Dotazy, proč to tak musí být a proč to stádně tupě přijímáme dost vypovídá - buď o kverulantství dané osoby nebo naprosté nevhodnosti se o toto prostředí profesně byť jen otřít.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.