Aky ty budeš zvesela omílat jen ten třídní boj, protože se ti to hodí do krámu. Idea třídního boje odstartovala v Rusku, kde mimochodem až do revoluce bylo nevolnictví a mužici. Chtěla bys být v postavení mužika, nebo bys radši dělala revoluci? To je otázka na tělo, což?
A co se týká západní Evropy, kde nikdy komunismus nebyl - no tak ono po druhé světové válce proběhlo něco jako dohoda velmocí - kapitalistických i socialistických, jak si rozdělí území, takže komunismus na části Evropy posvětila i ta část druhá - kapitalistická. I tam, kde ale nikdy komunismus nebyl je levice nikoliv sprosté slovo, ale normální politická strana, která je respektovaná. A odbory tam taky jsou a vymohly lidem postupně podmínky, o kterých se nám v Čechách ani nesní - tady se totiž vykládá, že jsme sociální stát, ale v porovnání s tradičně kapitalistickým Německem nebo Skandinávií jsme úúúplně někde jinde, co se týká sociálna.
A vsaď se, že dobrovolně ten vývoj na takovou úroveň pro většinu obyvatel západní Evropy neproběhl, i když tam nelítali s mávátky na prvního máje jako my tady.
Až se nůžky moc rozevřou, tak oni se lidi bohužel zase nuceně k levici přikloní, protože jí budou považovat za alternativu, která je spasí.
Tak to prostě je - mimo platformu salónních řečí, jak je "třídní boj hrozný, ó hrůzo", ale poslat třeba Akynu do carského Ruska, kdo začátkem minulého století strojem času, kdoví, co by tam sama prováděla, jestli by dobrovolně hynula hladem, nebo....
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.