21.9.2013 8:39:52 Senedra
Re: Domácí vzdělávání v Německu - odebrání dětí
Aky, mícháš dohromady hrušky a jablka.. co jsme se setkala, tak rodiče, kterým není jedno, jaks e jejich dítě vzdělává ( a třeba ho pošlou na nějaký veletrh nebo stáž, o kterých tady píše Milada), tak v 99.99% případů se školou spolupracují a rozhodně neignorují dopisy, výzvy a podobně. To dělají ti, kterým je vzděláí dítěte u zadele.
Takže je třeba rozlišit dva případy - rodiče, kteří na školu kašlou a děti do ní neposílají ( z různých důvodů) a rodiče, kteří chtějí, aby jejich děti něco uměly a znaly a sarají se o jejich vzdělání i mimo školu. A ti chtějí dítě taky občas uvolnit.
Hele, jezdíme se známými už několik let na hory - postupně děti dorůstají a nastupují do školy, jenže jaksi naše parta nebydlí v jednom okrese, takže není možné ty hory dát na termín, který by vyhovoval všem. Takže už v září zajdu za učitelkou, zeptáms e, jestli je problém s uvolněním. Tak nějak v lednu se připomenu, dva týdny před horama podám žádost, na začátku týdne před odjezdem dítě pošlu za všemi vyučujícími, aby se s nimi domluvilo, co si má doplnit a nakonec odjedeme. Po návratu ( hned v pondělí) zase vyšlu dítě, ať se vyptá, jestlis e náhodou během týdne nebralo ještě něco jiného, případně doplníme. Rozhodně vbych neuvolňovala dítě třeba v půlce ledna, kdy se denně píšou různé písemky, zkouší se a podobně. Nikdo s tím nemá problém. Dokonce před dvěma lety dítě dostalo nějakou angínu a na hory odjíždělo po ní. I když už bylo oficiálně uvolněné, ještě jsem zašla do školy se zeptat, jestli není problém. Učitelka naokpak popřála pěkný pobyt a ať se dítě pořádně uzdraví.
Odpovědět