Přijde mi to hloupé a nedomyšlené. Ptž přijímačky na různých školách mají různý smysl. Na běžné SŠ ekonomické, technické, kde není nával, bude potřeba spíš odselektovat to, co by vůbec na střední školu jít nemělo (tzn. hranice jakýchsi minimálních požadavků). Na školy jako gympl, kde je přetlak a to velký, je třeba naopak mít tu selekci zaměřenou na nejlepší z nejlepších. Na 8-let. gym. syna se letos hlásí přes 125 lidí a berou 30. Skoro všechno jsou to žáci jen se samými jedničkami - přesto z nich 3/4 musí vyletět. Tzn. tady ty testy dle mého by měly být jinde. Nebo udělat typ scio a nechat to rozvrstvit. To co bylo jako plošné testy v 5. a 9. třídách byl výsměch, to by z těch 120 přihlášených udělalo celé dobře nebo srovnatelně třeba 60 lidí a pak co s vybráním půlky těch lepších - losovat???
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.