| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Ostatní paraziti

Hejného metoda výuky matematiky je v ohrožení

Josef Kubát

Kromě zastánců se k Hejného metodě vyjadřuje i početný zástup kritiků.

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 186  [Dalších 166 >>]
Martina, 3 synové 101865
9.4.2017 16:57:51
komu nestaci k vyspani 6 hodin spanku.

To pochopitelně nestačí nikomu, ale mnozí si to namlouvají, protože se rádi cítí nepostradatelně. ~;)
Tina+Jiřík2008 81121
9.4.2017 16:01:27
Tak 10-12 hodin spánku...to se mi už párkrát v životě stalo, že jsem spala tak dlouho....ale vždycky jsem pak byla totálně přespalá a celý den jak praštěná palicí....mně těch 6 stačí bohatě, často spím i míň...
Šuplík 137953
9.4.2017 15:33:06
Konecne nekdo, komu nestaci k vyspani 6 hodin spanku. A nejsem to ja~;)
Dooly. 12201
9.4.2017 15:19:20
Spím ráda,často.
Teď zrovna si jdu na hodinu dachnout.
Moje máti tvrdí že musím mít někde na zádech spínač ze jsem schopná kdykoliv ihned usnout .A kolegyně už konstatovala,že vlastně žije dvakrát dyl než já,neb spí jen 1/2 času. Já potřebuju svých ideálních 12 hodin,aspoň o víkendu.v týdnu 9-10. Ale taky už se mi samozřejmě lo že jsem o spala 23 a to jsem předtím neměla žádný mimoradny výkon apod
Veča 151182
11.7.2016 8:20:41
Dobrý den,
dnes ráno jsem našla v záchodu dva červy s ocásky. Nikdy jsem nic podobného neviděla, tudíž vůbec netuším co by to mohlo být. Večer tam ještě nebyli objevili se až ráno když jsem šla na WC, tak tam plavali. Jsou dlouhý přibližně 4 cm. Když mi někdo poradí jak vložit fotku, tak ji přiložím, ale zatím jsem nepřišla no to jak se to dělá. Předem děkuji za odpovědi.
JaninaH 12107
4.4.2016 9:35:05
Ba ne, jsem přesvědčená, že kdo je povýšený a arogantní na chatu, je takový i ve skutečnosti (např. v ordinaci).
.kili. 125672
4.4.2016 9:30:35
"Ten doktor i ten automechanik jsou tam od toho, že maj nějaký speciální znalosti a živěj se tím, že poskytujou služby lidem,"

služby poskytují za úhradu a na určeném místě, kterým není i-netová chata. Poskytují je na přání, na zakázku, tedy poté, co jsou o ně požádáni.
.kili. 125672
4.4.2016 9:27:57
"kdyby mu normálně vysvětlil, že a proč to není možný, bez toho, že by mu dával všemožně najevo, jak by si měl doplnit vzdělání apod. ?"

o to se samozřejmě může pokusit v ordinaci, na tak vůči někomu na i-netové chatě, kdo se neptá, ale tvrdí.
Tulka. 112599
4.4.2016 8:45:07
Včera dávali moc zajímavej pořad,na Zoomu,jmenoval se Placebo.Bylo to opravdu zajímavý,ty lidi tam testovali doktoři.Jednomu člověku třeba operovali páteř a druhýmu jenom jako a výsledky byly stejný.Nabylo to jenom pocitový,v tom organismu opravdu probíhaly změny.Tak si říkám,že tohle odčervení funguje na podobným principu jako třeba ti filipínští léčitelé,co operují bez skalpelu.Uvěříš tomu a tvoje tělo je schopný se samo uzdravit.Proto by mělo být snad trestný to stanovování přežití u těžkejch nemocí,to je něco jako vyřčení ortelu nad tím člověkem.
Kudla2 58452
4.4.2016 7:43:42
A já si naopak myslím, že je na tom hodně pravdy.

"Lidé jsou různé", ne každý je univerzitní profesor, a lékař přece musí počítat s tím, že ne každý má dostatečné vzdělání a mozkovou kapacitu na to, aby některé věci pochopil.

Když na něho přijde někdo s nějakým bludem, tak samozřejmě může otáčet oči v sloup a okázale áchat, jak je ten člověk blbej a nevzdělanej a jak by mu to jinak muselo dojít a takovou věc si nemohl vůbec myslet.

Nebo se taky k němu může "snížit" a vysvětlit mu, že daný jev není možný, protože například žádní takoví paraziti, kteří by takto žili v kůži, neexistujou.

Jakej efekt to bude mít v tom prvním případě ? Že se pan doktor bude cítit vysoko nad tím blbem pacientem? A jak se asi bude cítit ten pacient? Jo, tvrdil blbost, která se ostatním může jevit jako evidentní, ale on tomu asi věřil a měl z toho autentickej strach. Pomůže nějak tomu doktorovi, když mu dá s okázalým pohrdáním najevo, jakej je blbec?

A co ta druhá možnost? kdyby mu normálně vysvětlil, že a proč to není možný, bez toho, že by mu dával všemožně najevo, jak by si měl doplnit vzdělání apod. ? Pacient by se uklidnil a neměl by pocit, že se příště doktora radši na nic nezeptá a vyhledá radši toho šarlatána, kterej sice nic neumí, ale není na něj hnusnej?

Jistě jsou pacienti, kteří ty bludy opakujou furt dokola a nedaj si říct, tam bych se až tolik nedivila, kdyby doktorovi časem došla trpělivost, ale ti "normální" si snad zasloužej normální vysvětlení.

Navíc nikdo nevíme všechno, a panu doktorovi by asi taky nebylo příjemné, kdyby přišel dejme tomu do autoservisu a automechanik mu dával najevo, jakej je kripl, když nechápe něco základního na autě, co přece musí být každýmu jasný jak facka (místo autoservisu si lze dosadit cokoli jiného, nikdo nerozumí úplně všemu).

Ten doktor i ten automechanik jsou tam od toho, že maj nějaký speciální znalosti a živěj se tím, že poskytujou služby lidem, kteří je až zas tak speciální nemaj, takže mi připadá dost nemístný, aby jim z tohoto důvodu naznačovali, že jsou úplně blbí.
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 186  [Dalších 166 >>]

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.