| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Úřední okénko - notáři a dědictví

Hejného metoda výuky matematiky je v ohrožení

Josef Kubát

Kromě zastánců se k Hejného metodě vyjadřuje i početný zástup kritiků.

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 5529  [Dalších 5509 >>]
Z+2 109449
29.3.2018 17:04:57
Tady jde o tisíce metrů pozemků. Celkově. Dohromady se jedná o 18. různých.
Blanka+Adámek 17189
29.3.2018 17:00:43
Vklad na katastr se v pripade dedictvi neplati a vypisy si dela notar sam a naklady na ne se dedicum neuctuji.

S dodatecnyma dedictvima byva obecne strasne práce, lustis stary spisy, hledas dedice po všech certech a odmena je smesna. Je i novy § ve vyhlášce o odmenach, kde se pise, ze je-li hodnota majetku tusim do 1000,-- Kc, tak se plati odmena notari ve vysi 2/3 hodnoty. Takze bezne uctuju odmenu 12 korun, sef říká, ze si pripada jak prostitutka ~t~. Pak pry, ze mame hledet na cenu naší práce.

Problem to byl tak před 2 roky, kdy katastr prohrabal sve záznamy a všechny nemovitosti, kde byli vlastnici po smrti rozhazel notarum k projednani. teda ti, kde to zjistil katastr. Něco nechali, něco dali UZSVM, at to zjisti, ale stejne na kazdyho notare napadlo tak 90 spisu, které se doprojednavali. Furt mi tu někdo nadaval, ze musim resit 2 metry zapomenuty cesty, která ma 16 spoluvlastniku a třeba "chyba" vznikla tim, ze se to nove zamerilo a digitalizovalo.
Z+2 109449
29.3.2018 16:58:52
Dík, to jsi mně potěšila. To vypadá snadně.
Mariana +2 135342
29.3.2018 16:53:43
Ano určitě lze, musí se otevřít to dědictví. Zajdi za notářem, ten ti řekne i ty náklady.

Kdysi jsme to dělali, podobně zapomenuté pozemky, otevíralo se dokonce několik dědictví po sobě, jelikož i dědicové již byli po smrti. akorát už je to dlouho, tak si nepamatuju co to stálo. Tipuju odměnu notáři, nějaký vklady na katastr, výpisy LV, no a pak platit daň z nem.
Co bylo potřeba myslím že ideálně mít ty původní nabývací tituly, ale možná to stačí jen na základě aktuálního LV a úmrtní listy.

Tady budete muset otevřít dědictví po obou a rozklíčovat co kdo kdy a jak vlastnil, jelikož po sobě asi vzájemně taky dědili.
Blanka+Adámek 17189
29.3.2018 16:46:53
Ten co uplatnil hradi do vyse ceny nabyteho dedictvi, ti co neuplatnili hradi všechno. Naklady soupisu plati ten, k jehož je to prospechu, tedy ten, co uplatnil. Bohuzel to plati i v pripade, kdy je ve hre nezletile dite. Tam se soupis musí delat ze zákona. Pokud se nenahradi souhlasnym prohlasenim dedicu, tak to jde za tim dítěte. Zas tak uplne levna sranda to není.

To by ses divila, neuplatnuje skoro nikdo. Ja jsem opravdicky soupis za 3 roky platnosti nOZu ještě nedělala.

Ono je to většinou hned jasny. Bud zadny dluhy nejsou, nebo minimalni, tak to nechteji, nebo je to tak predluzeny, ze rovnou odmitaji a je likvidace.
Blanka+Adámek 17189
29.3.2018 16:41:19
Tyhle stary dodatecny rizeni nejsou pro dedice moc nakladny. Cena se pocita z majetku, ale v hodnote, který to mělo k datu umrti. Pokud babicka s dedou zemreli před rokem 1989, tak je cena 0,40 Kc/m a 2 Kc/m u stavebnich parcel. Pokud to nejsou nejaky sileny lany pozemku, vyjde te to na tu nejnizsi odmenu, coz je 600 Kc + hotove vydaje notare, který jsou tak 50 korun + DPH. Jestli zemreli později, musí se bud delat posudek, ale zase v cenách k datu umrti, nebo nektere pozemky se ocenuji podle takove zvlastni tabulky (ne vždycky to jde), to si udela notar sam a nemusi platit znalce.

Nemusis delat nic, jen dat podnet k dodatečnému projednani k soudu, v jejimz obvodu mela babicka s dedou poslední bydliste. Oni uz sami vyhrabou stary spis a poveri notare, aby to projednal. Pokud bydleli stejne, tak se to mozna da spojit z duvodu vhodnosti do 1 rizeni.

Vede se to jako dodatecne rizeni k tomu původnímu, takze zadny rodny a umrtni listy shanet nemusíš. Pokud uz jednou byli znami dedici (napr. poz. deti), tak ted k tomu, co zdedili před lety proste dodedi to nove objevene. Notar si i sam z katastru obstara nabývací tituly, tedy papiry, jak tvoji predci k tem pozemkum vlastne prisli - jestli to zdedili, nebo koupili, nebo doatli. To se proveruje, protože v katastru byvaji chyby, tak aby se neprodedilo něco, co ve skutecnosti patri nekomu jinymu. Ale proveruje to notar.

Pokud uz dedici mezitím zemreli, jejich pravni nastupci (tedy ti, co dedili po nich) je v rizeni zastoupi. Zdedi to ti mrtvi a otevre se dedicke rizeni po nich a zdedi to jejich dedici, dokud se nedohrabete na zijici. Bohuzel, nejde to preskocit rovnou na zive, musí se to delat takhle.

Jina situace je, když bylo puvodni rizeni zastaveno pro nepatrnost majetku. Pak proběhne normalni dedicke rizeni a v určitých pripadech jde mrtve dedice vynechat a rovnou preskocit na zive. Napr. umre pan, ma manželku a 2 deti. Dedictvi po nem je zastaveno, tedy nejsou urceni dedici. Pak se objevi novy majetek, ale mezitím umre manželka. Budou rovnou dědit deti, kteří v rizeni zastoupi i tu jiz mezitím zemřelou manželku (svou matku) a uzavrou mezi sebou i za manželku dohodu, ze všechno nabydou deti a manželka nic. Tim se vyhnou dalsimu kolecku, kdy by museli otvírat dedicke rizeni po zemrele manželce. Ale to jde jen nekdy, notar ti poradi, jak je to nejvyhodnejsi.
77kraska 132593
29.3.2018 16:07:00
jo zacnes platit dan z nemovitosti
77kraska 132593
29.3.2018 16:06:05
nakladne? bude tam odmena notare pocitana podle tabulek + znalecky posudek

musis mit umrtni listy a papiry prokazujici dedickou posloupnost - ty sezenes

na druhou stranu dedicove mohou potom ty pozemky prodat, pronajmout, propachtovat.....

ale jiste Ti tu nekdo poradi lepe.....a krom toho "vsichni pravnici na poulicni lucerny", ne?
Stojací lampy na Favi.cz - top výběr
Z+2 109449
29.3.2018 15:57:12
Zjistil jsem, že v KN jsou pozemky na dědu a babičku, každého samostatně i společně a navíc i pozemky, které dědeček vlastnil společně s kamarádem. Jedná se o majetek na Moravě o který se při dědickém řízení otec nepřihlásil. Nevěděl o něm. Šlo o větší pozemky koupené k podnikání. Děda si evidentně myslel, že o ně přišel při vyvlastnění továren.
Je možné se k ním nějak dostat? Je třeba znovu otevřít dědictví a co je třeba doložit, když jsou na prarodiče co jsou po smrti napsány v katastru nemovitostí. Je tu někdo kdo má představu, jak nákladné to může být?
Kudla2 58452
29.3.2018 15:42:44
jinak za těchto okolností by snad neuplatnil soupis jen sebevrah, když se tím může připravit teoreticky i na žebráckou hůl.

A s těmi více dědici a výhradou soupisu - jak by to tedy bylo, kdyby výhradu soupisu chtěl uplatnit jen jeden dědic a ostatní ne?
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 5529  [Dalších 5509 >>]


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.