| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : LMD a hypoaktivita

Hejného metoda výuky matematiky je v ohrožení

Josef Kubát

Kromě zastánců se k Hejného metodě vyjadřuje i početný zástup kritiků.

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 164  [Dalších 144 >>]
Phoebe1 54826
12.6.2015 15:03:09
Měla jsem kdysi knihu, která pojednávala o tonickém šíjovém reflexu. Už si nevzpomenu na název a batole mi ji roztrhalo. Bylo to docela zajímavé, ale nezkoušela jsem to.
Phoebe1 54826
12.6.2015 15:03:09
Měla jsem kdysi knihu, která pojednávala o tonickém šíjovém reflexu. Už si nevzpomenu na název a batole mi ji roztrhalo. Bylo to docela zajímavé, ale nezkoušela jsem to.
susu. 129001
12.6.2015 13:42:11
withep, dej to sem potom prosím, taky bychom to zkusili, jednou za 2 měsíce tu Prahu také zvládneme.
withep 93862
12.6.2015 13:40:20
Chystám se té paní napsat, mrkla jsem se i na záznam z její návštěvy v Sama doma, vypadá sympaticky, taková normální ženská, fyzioterapeutka, která koumala, jak moct vlastnímu synovi, až vykoumala tohle a přinesla to sem. Předváděla tam i nějaké cviky. Chystám se jí zeptat, jaká je účinnost léčby, případně objednací doba, případně kde jinde než u ní je takové vyšetření s terapií dostupné. Ale do Prahy co dva měsíce bychom zajet mohli.
susu. 129001
12.6.2015 13:35:10
Jinak za odkazy díky, dceru také otestuju. Teď ještě co dál, pokud teda nějaké nevymizelé reflexy budou.
susu. 129001
12.6.2015 13:34:12
Withep, já o tom neslyšela.
Z odborníků jsem byla neuvěřitelně zklamaná, když přišli s tím, že dcera má ADHD, tak jsem čekala, co mi poradí, jak budeme dále spolupracovat, jak budou snažit dceři teda pomoci. No a prdlajz, byli toho názoru, že diagnózu nám řekli a že tím jejich práce končí, další návštěvy netřeba.
withep 93862
12.6.2015 12:18:28
Aha, díky. Vynechání fáze lezení má být jedním z projevů některých nevymizelých reflexů. Syn lezl, a to dlouho, určitě půl roku, než začal chodit; to jsem věděla už tenkrát, že je to důležité z mnoha důvodů, z nichž ještě mnohé nejsou známé. Chodili jsme na neurologii a fyzioterapii, a cvičili Vojtovku (predilekce hlavy, nesprávně zapojené břišní svalstvo). Akorát jsme kolem druhého roku skrz mé těhotenství a porod nějak nezvládli zajít na kontrolu a od té doby už na neurologii nebyli. On má určitě špatné držení těla, je takový gumový, shrbený, běhá v předklonu a poskakuje při něm jako loutka, mává rukama, na židli neposedí rovně, musí mít nohy "za krkem" (jako já :), vrtí se, opírá si hlavu "jak v hospodě". Nemotorný je (držení tužky se učil dlouho, stejně tak tkaničky, sportovní dovednosti si ve srovnání s vrstevníky osvojuje později,...), ale během první třídy se to hodně zlepšilo, dokonce se těšívá na TV. To je ovšem jen část těch zjevných problémů, a pak je spousta takových vnitřních.
withep 93862
12.6.2015 11:55:05
Ona nabízí i nějaký "školní program" - že to mohou cvičit učitelky ve škole se všemi dětmi třeba každé ráno před vyučováním. Těm, které potíže nemají, to neublíží, a těm ostatním pomůže. Ne že bych si myslela, že učitelky nemají roupama co dělat ~k~, ale pokud by to opravdu pomáhalo, zmírnily by se potíže s chováním a učením, ubylo by napomínání... mohlo by to být deset dobře investovaných minut.
Vanda (IP adresa: 212.4.150.95)
  • 
12.6.2015 11:39:21
Knížka Neposedné dítě (Grada, 1999) se touto problematikou zabývá. Autorky jsou americké fyzioterapeutky a přetrvávání primárních reflexů objevily u budoucích branců, když hledaly důvod, proč je mnoho mladých mužů fyzicky nešikovných.
V kojeneckém věku často chyběla fáze lezení.
Konkrétní metodiku taky neznám. Ale vypadá to jako cvičení, které nemůže uškodit.
Tante Bante 147015
12.6.2015 11:25:18
Neznám to.
Pokud absolvuješ s výsledkem, moc prosím, dej vědět.
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 164  [Dalších 144 >>]

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.