| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Počítač a internet - různé

Hejného metoda výuky matematiky je v ohrožení

Josef Kubát

Kromě zastánců se k Hejného metodě vyjadřuje i početný zástup kritiků.

  (?)
[<<Předchozích 270] Názory 271280 z 29995  [Dalších 29715 >>]
Cimbur 64764
13.1.2018 22:16:01
Mě se neptal. Někteří přátelé o politice mluví a sdílejí svoje postoje, jiní ne. Připadá mi to normální
maargitt & dráčátka 67638
13.1.2018 22:14:11
Hned v pátek ve dvě se mě facebook zeptal, zda jdu volit a hned to taky chtěl nasdílet, aby všichni věděli ~:-D
hodně mých facebookových přátel sdílí informace koho volili, nevolili či koho budou či nebudou volit...
jsem mimoň, že mi to přijde divný? že stejně jako si nemyslím, že by facebook ve spolupráci s mým telefonem hned musel všem sdělovat, sotva zavřu dveře od bytu, tak nevidím důvod, proč by měl každý vědět zda jsem už volila (nějak mi přijde, že by to určitě dokázalo posílat upomínky typu
Ještě jsi nebyla volit!!!!!
Jak to, že jsi JEŠTĚ nebyla volit?
Ty jsi ještě nebyla volit? Ale Míra, Máša, Adam, Mařka i Blažena už byli....
Nebyla jsi volit! nepatříš mezi nás!
prostě mi to připadá takový tragikomický, no
iiiiiiiiii 69750
11.1.2018 8:06:50
Děkuji
Michal Karlik 150867
10.1.2018 21:00:21
Dobry den,

zjednodusene si to muzete predstavit tak, ze se vam do pocitace nainstaluje "virus", ktery prevezme "vladu" nad vasim pocitacem.

Pokud jde o tezbu kryptomen, tak "jenom" prichazite o cast vykonu pocitace. Nechce se mi moc verit, ze je to pouze v dobe, kdy mate spusteny prohlizec, ale budiz.

Podstatne je to, ze kontrolu nad vasim pocitacem ma nekdo jiny. Takze vyda prikaz podle sve potreby a vy nemate moc sanci mu v tom (za)branit.

Treba zasifrovat vsechny soubory a pozadovat za odsifrovani penize.

Ale vetsinou je to tak, ze specializovane rutiny sdileji "metody proniknuti", ale z hlediska skodlivosti se specializuji a moc si nekonkuruji.

Pozdravuje Michal Karlik


Pozdravuje Michal Karlik
iiiiiiiiii 69750
10.1.2018 12:47:02
A znamená to nějaké "ohrožení" nebo to jen například trochu zpomalí počítač?
xxxxxx2 134466
10.1.2018 12:45:23
Iiii, každou chvíli mi bezpečnostní software hlásí ohrožení nějakým criptominerem. Třeba na stránkách Tchibo.
iiiiiiiiii 69750
10.1.2018 12:21:42
Netušila jsem, že různé webové stránky mohou obsahovat soubor, který
"obsahuje instrukce, které využívají procesor počítače návštěvníka k hledání nových „mincí“ měny Monero (Wikipedia). Jinak řečeno, web mohl využívat výkon počítačů návštěvníků k tomu, aby vydělával peníze někomu jinému."
(Zdroj Technet)

Jak to zjistím? A je to takový problém (kromě etiky)?

Anebo je to jen nafouknutá bublinečka ve snaze trochu poškodit volebního kandidáta?

A co dalšího kromě "hledání kryptoměny" může návštěva normálních webových stránek provést s mým počítačem?


"Těžba kryptoměn na pozadí je v podstatě nový způsob, jak vydělat na návštěvnících, především u webů, které mají malé příjmy z reklamy. Minulý rok se na to přišlo například u torrentového portálu The Pirate Bay, který těžil na pozadí měnu Monero. Stránek s podobným způsobem „výdělku“ ovšem začalo kvapem přibývat, a podle některých odhadů se s tímto fenoménem vědomě či nevědomě setkaly už stovky milionů uživatelů.

Jejich počítače ani soukromí sice nejsou v ohrožení a těžba se zastaví ve chvíli, kdy se vypne prohlížeč, přesto jde jednoznačně o „nekalou praktiku“. Uživatel nebývá o těžbě informován, což je nejen neetické, ale také mu to může způsobit ryze praktické problémy ve chvíli, kdy pracuje na zařízení, které není připojené do sítě - zařízení se mu vybije rychleji, protože procesor spotřebovává více energie než v případě běžného „brouzdání“ po internetu.

V některých případech se pak autoři těžebního skriptu snaží majitele počítače ošálit, aby si nevšiml, že těžba stále probíhá na pozadí. Například tím, že nechají prohlížeč otevřít nové malé okno, které se vejde pod lištu Windows."

Zdroj: https://technet.idnes.cz/horacek-web-kryptomena-07a-/sw_internet.aspx?c=A180108_162156_sw_internet_mla
sarmi 38831
4.12.2017 19:47:42
Mela jsem na webnode.cz, letos na estranky.cz, vzdycky vybiram sablonu zdarma - bohuzel je tam ale spousta reklam.
Tizi 106716
3.12.2017 23:20:28
děkuji
kambala nakopávačka štěňátek 118391
3.12.2017 22:56:05
to bys mela zvladnout sama, za to je zbytecny nekomu platit. na cem ti to jede?
[<<Předchozích 270] Názory 271280 z 29995  [Dalších 29715 >>]


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.