| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Sterilizace

Hejného metoda výuky matematiky je v ohrožení

Josef Kubát

Kromě zastánců se k Hejného metodě vyjadřuje i početný zástup kritiků.

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 1773  [Dalších 1753 >>]
margotka78 alias shit-roller 108560
13.12.2016 18:00:25
Při tvém počtu dětí a zdravotních problémech už bych byla dávno po ní ~t~
Barbs 134888
13.12.2016 15:31:53
V tom je asi ten půvab - já si nejsem jistá, že další dítě už nikdy, ale může to potenciálně být tragédie. Takže tak nějak city versus rozum. Ale asi to vážně nebudu hrotit.
Barbs 134888
13.12.2016 15:30:20
Žubko, to mě mrzí, není to sranda. Mě ta cukrovka taky trochu prohnala, jídlo mi omezili jako první bod, pak už až do porodu jen přibývalo inzulínu. Ale končila jsem se středními dávkami. Od té doby se cpu skořicí apodobně, věřím, že to má vliv. Jinak máme taky přerušovanou a představa manželovy neplodnosti mi připadá dost neatraktivní, asi iracionálně, ale je to holt příroda. Jen ty moje cykly jsou nepravidelné a dlouhé, přesto otěhotním dost snadno. Tak uvidíme, jak to dopadne... Držím ti palce se zdravím i dětmi:-) Mě by se čtvré i líbilo, jen někdy mi přijde, že už je to vážně na hraně, jsem unavená a mám toho dost. Je to nahoru dolů...
Kukurice29+3. 116346
13.12.2016 15:19:42
Pokud bych si byla jistá, že dítě už nikdy, tak jdu na sterilizaci. Pokud by můj muž už nikdy dítě nechtěl, tak by šel na sterilizaci on. Pokud si ani jeden není jisty, že dite už nebude chtit nebo by to nebyla žádná tragédie, tak přerušovaná soulož, kondom, vaginální čípky atd.
...j.a.s... 81911
13.12.2016 13:46:28
Mandelinko, chtěla bys, aby se nechal sterilizovat partner cca v 35 letech? Já bych to nechtěla. Zvlášť když se můžou oba rozvést a eventuálně chtít ještě další dítě.
mandelinka 32633
13.12.2016 13:27:29
A proč ne manžel vasektomie? Podstatně jednodušší zákrok, mnohem menší zásah do těla, atd.?
Žubka 15263
13.12.2016 13:24:10
Ahoj, no, to je téma do pranice. Mně je 37 let, děti máme 4 kousky, nejmladší bude mít v únoru 4 roky. Nad sterilizací jsme přemýšleli když měla nejmladší rok. Jenže já jsem naprosto nevhodný kandidát na cokoliv - na sterilizaci i na antikoncepci. Prodělala jsem hodně operací a další podstupovat nechci a na sterilizaci tou "spirálkou" jsem opravdu naprosto nevhodná kvůli poměrům u mě v břiše. Pak jsme přemýšleli nad vasektomií u chlapa, on na to už měl i doma papíry, ale nakonec jsme se na to vykašlali, nevím, mně by nějak přestalo imponovat, že střílí "slepými" a otázkou je, jak by to nakonec zamávalo kvůli psychice s naším vztahem, i když samozřejmě vím, že tento důvod je poměrně iracionální. Já jsem 4. těhotenství už měla poměrně komplikované, měla jsem těžkou těh. cukrovku, která se nedala dobře kompenzovat ani inzulinem, co týden se mi tak od 28. týdne musely zvyšovat dávky, měla jsem rozpíchané břicho, samá modřina, jedla jsem hrozně málo a na psychice to nepřidalo, nemluvě o dalších gyn. problémech, které mám. Aktuálně jsme ve fázi, kdy se chráníme pouze přerušovaným stykem a metodou plodných dnů. Já mám obrovskou výhodu v tom, že mám pravidelný cyklus a výraznou ovulaci, kterou poznám přesně na minutu, takže v druhé půlce cyklu si nedáváme pozor vůbec. Opravdu nám to dobře funguje a těhotná nejsem, ale na to to opravdu chce znát bezpečně cyklus. Jenže 100% to taky není. Do přechodu mám ještě asi hodně daleko, podle rodinných tradic, takže uvidíme, jak to bude dál. U Tebe si myslím, že vhodný kandidát na sterilizaci nejsi. Pokud máš byť minimální pochybnosti, tak to nedělej.
x.sky 92133
13.12.2016 13:20:20
Můj muž s ním umí a přesto máme 3. dítě ~;) Už jenom na kondom nespoléháme a mám Mirenu.
Barbs 134888
13.12.2016 13:12:01
Děkuju všem za odpovědi. Děti mají 2.5, skoro 5 a 7, mají rozestup 2 roky 3 měsíce a 2 a půl roku. Vlastně se to téma začalo vynořovat zhruba před dobou, kdy by byl čas otěhotnět, pokud bychom si přáli stejný věkový rozdíl (vím že je to jedno), a od té doby mě to nepustilo. S manželem to až tak nehází. Skutečně mi to připadá, že mám dobré důvody pro sterilizaci a ze zodpovědnosti pro rodinu by bylo vhodné ji podstoupit, ale emoce a hormony jsou proti. Vždycky jsem chtěla 3 děti a mám je, ale příroda mě postrkuje, že ještě jedno by potěšilo:-) Vidím z Vašich reakcí, že definitivní sterilizaci bych skutečně těžko vydýchávala. Zákrok u manžela je v podstatě dost podobný, on o tom na moji pobídku seriózně uvažoval, ale nakonec jsem si ani to nepřála (přečtené kasuistiky + pravděpodobná definitiva).Jen ta nerozhodnost je mi nepříjemná, nemůžu ani na sterilizaci (už jsem se i jednou objednala a zase to zrušila), ani plánovat další, mám dlouhé cykly a každý cyklus při ne úplně 100% ochraně pár těhotenských testů je takové... No nevyhovující.
Danulu 23974
13.12.2016 13:05:19
Jas mezi nasimi kamarady jsou vyjmky chlapy kteri sterilizaci nemaji
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 1773  [Dalších 1753 >>]


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.