| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Porody doma vs. porody v nemocnici

Jenomže Moniko, ono jde právě o to, že jestliže si některé ženy/matky svůj úsudek udělají, a on se ten úsudek zrovna neshoduje s tím, co je v dané společnosti povážováno za správné, zdravé, normální atd. atd., jsou označovány jako nezodpovědné, fanatické, zblblé hormonama a podobně.
Já jsem například v těhotenství odmítla některé testy, vždycky jsem tak měsíc před tím, než měl dotyčný test dle tzv. lege artis péče proběhnout, strávila na internetu a po knihovnách, dokonce jsem zi zaplatila několik překladů odborných článků (dotyčná překladatelka běžně pracuje na mezinárodních konferencích a tuto literaturu překládá), přesto jsem pro svou lékařku nebyla dostatečný partner na jakoukoli diskuzi. Dokonce jsem jí ty materiály donesla přímo do ordinace, ale ani do noch nenahlédla (doktorku jsem změnila). Ani mi tak nevadilo, že mě sepsouvá proto, že odmítám ty "osvědčené" postupy, ale že odmítá uznat, že jsem poctivě studovala, než jsem se k něčemu rozhodla. A nebyla první ani poslední, totéž mě přes pečlivý výběr čekalo v porodnici, v diskuzi z dětskou sestrou, hádkách o neočkování dítěte proti TBC již v porodnici a tak dál a tak dál.
Opravdu ti připadá normální a vpořádku, aby na mě lékaři volali sociálku a snažili se o předběžné soudní rozhodnutí, protože chci s dítětem jít domů dříve než oněch 72 hodin od porodu a odmítám jej nechat naočkovat proti TBC? Že přemýšlí, co napsat do papírů, aby mohla sociálka říct "ano je tu riziko" a dítě tedy muselo zůstat v nemocnici? A ujišťuju tě, děje se to počád, viz několik čerstvých případů mých kamarádek. Být bohatá, už se soudím. Takhle jsem se raději věnovala tomu, aby má traumata a traumata dítěte (ano, přestože mám dle některých dosti "alternativní" názory na těhotenství, porody a výchovu dětí, stavím sebe a manželský svazek na první místo, potom jsou až děti) byla co nejmenší.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.